Kielce: inwestor kupi szpital?

Możliwość komentowania Kielce: inwestor kupi szpital? została wyłączona, 16/05/2011, przez␣, w␣inwestycje, Kielce, lokalne, miasta, przetargi, regiony, świętokrzyskie

Gazeta.pl informuje, że władze Kielc chcą sprzedać szpital prywatnemu inwestorowi. Jednak potrzebna jest zgoda radnych. Bez niej transakcja nie dojdzie do skutku. Jednak już teraz do władz miasta zgłosiło się dwóch zainteresowanych.

Decyzja władz jest związana z koniecznością zainwestowania w szpital 20 mln zł, których nie ma w budżecie miasta. W najbliższym czasie należy zbudować blok operacyjny i oddział ratunkowy. Aby zapewnić dalsze działanie szpitala, miasto planuje sprzedać samą spółkę i tym samym pozostać właścicielem budynku.

Radni obawiają się, że nowy inwestor założy w szpitalu oddział kardiologii inwazyjnej, który nie będzie potrzebny, lecz dochodowy. Wtedy nie będzie szans na zbudowanie oddziałów, które są najbardziej potrzebne.

Photo by deathtiny42 (CC-BY)

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.