Kiedy ożywienie w irlandzkim budownictwie?

Kiedy ożywienie w irlandzkim budownictwie?
Możliwość komentowania Kiedy ożywienie w irlandzkim budownictwie? została wyłączona, 13/09/2011, przez␣, w␣Europa, raporty, świat

Nieco zmniejszyło się tempo spadku aktywności w irlandzkim budownictwie. Wskaźnik PMI dla tej części gospodarki podniósł się z 42,1 pkt w lipcu do 43,5 pkt w sierpniu. Pogorszyła się sytuacja w segmencie mieszkaniowym, który i tak wykazuje relatywnie najwyższą aktywność. Poprawa nastąpiła natomiast w budownictwie infrastrukturalnym oraz w segmencie komercyjnym. Regres aktywności jest widoczny zarówno w zakresie nowych zamówień, jak zatrudnienia. W coraz wolniejszym tempie rosły natomiast ceny produkcji budowlanej. Aktywność w irlandzkim budownictwie spada nieustannie od połowy 2007 r.

Źródło: Home Broker Daily

Tagi:␣
adutorfront

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.