Już wkrótce ruszy budowa kolejnego odcinka S3

Już wkrótce ruszy budowa kolejnego odcinka S3
Możliwość komentowania Już wkrótce ruszy budowa kolejnego odcinka S3 została wyłączona, 08/02/2016, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, lubuskie

W ubiegłym tygodniu zielonogórski oddział GDDKiA podpisał z firmą Budimex umowę  na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S3 na odcinku Sulechów – Nowa Sól (odcinek III). Wartość kontraktu to ponad 153 mln zł netto.

Budimex w konsorcjum z z Ferrovial Agroman wybuduje drugą jezdnię na 17,3–kilometrowym odcinku drogi. Zadanie obejmuje budowę wschodniej jezdni drogi S3 (dwa pasy ruchu), budowę dróg zbiorczych i serwisowych, przebudowę dróg poprzecznych, przebudowę i rozbudowę węzłów Niedoradz (część) i Nowa Sól. Dodatkowo Budimex zajmie się przebudową systemu odwodnienia dróg, budową obiektów inżynierskich, urządzeń bezpieczeństwa ruchu, i urządzeń ochrony środowiska i przebudową kolidującej infrastruktury. Będzie również zobowiązany do zbudowania Obwodu Utrzymania Drogowego.

Na realizację inwestycji Budimex ma 22 miesiące, przy czym do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca). Wartość umowy to 153,2 mln zł netto.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: budimex.com.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.