Jakość materiałów, duży metraż i bezpieczeństwo to wyznacznik standardu inwestycji deweloperskiej.

Jakość materiałów, duży metraż i bezpieczeństwo to wyznacznik standardu inwestycji deweloperskiej.
Możliwość komentowania Jakość materiałów, duży metraż i bezpieczeństwo to wyznacznik standardu inwestycji deweloperskiej. została wyłączona, 03/08/2012, przez␣, w␣apartamenty, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, porady, raporty, Uncategorized, Warszawa

To wnioski raportu przeprowadzonego na przełomie czerwca i lipca na zlecenie firmy Green House Development.  Opracowanie „Wysoki standard w deweloperskiej inwestycji mieszkaniowej” zostało przygotowane przez firmę e – ankiety metodą CAWI na 100 osobowej reprezentatywnej grupie Warszawiaków. Wynika z niego, że obecnie chęć zakupu mieszkań o podwyższonym standardzie lub apartamentu deklaruje blisko 36 proc. badanych.

Dla zdecydowanej większości, ponad 85 proc. respondentów wysoki standard w inwestycji deweloperskiej to przede wszystkim wykorzystanie dobrej jakości materiałów do budowy i wykończenia. Duże znaczenie ma również wielkość mieszkania, czyli odpowiednio duży metraż, a także obecność tarasu lub balkonu i dodatkowych pomieszczeń, w tym m.in. garderoby. Takie kryteria liczą się dziś dla blisko 76 proc. badanych. W tym kontekście obecność foyer z portierem w inwestycji, a także możliwość skorzystania z usługi concierge ma dla badanych nieco mniejsze znaczenie. O wiele ważniejsze jest bezpieczeństwo. Dla blisko 50 proc. badanych wyznacznikiem wysokiego standardu jest obecność ochrony i monitoringu w budynku. Z kolei bezpłatny dostęp do sieci bezprzewodowej to kryterium istotne dla blisko 28 proc. uczestników badania.

Ważnym kryterium jest natomiast obecność inteligentnych i zautomatyzowanych systemów zarządzania mieszkaniem. To istotne dla ponad 51 proc. badanych. Z kolei obecność sali fitness, ogrodu zimowego  ma znaczenie dla ponad 56 proc. respondentów. Wyznacznikiem wysokiego standardu jest również stylowa aranżacja wspólnych części budynku. Takie kryterium wskazało 57 proc. badanych. Ciekawie prezentują się natomiast odpowiedzi na pytanie dotyczące możliwości skorzystania z oferty concierge, w ramach której możliwe jest m.in. robienie zakupów, a także realizacja usług, takich jak m.in. pralnia, szewc i kwiaciarnia. Zainteresowanie taką formą usług deklaruje 36 proc. badanych, ale w kolejnym pytaniu aż 62 proc. uczestników badania akceptuje płatną usługę concierge w kwocie do 50 zł miesięcznie. Ponad 31 proc. jest w stanie zapłacić za to miesięcznie od 50 a 100 zł, tylko 4, 6 proc. kwotę od 100 do 150 zł, a zaledwie 2,3 proc. zapłaci za usługę concierge ponad 150 zł miesięcznie.

Uczestnicy badania wytypowali również inne kryteria, które są dla nich wyznacznikiem wysokiego standardu inwestycji. Wśród nich znalazły się m.in.:  atrakcyjna lokalizacja, ciekawy projekt, obecność miejsc parkingowych, dogodna komunikacja, wyciszenie lokali,  bliskość terenów rekreacyjnych i kameralność inwestycji, a także możliwość skorzystania usługi projektanta dekoratora.

Omnie Green House Development

Green House Development to warszawska firma deweloperska, która z powodzeniem działa od wielu lat na stołecznym rynku. Obecnie realizuje dwie inwestycje na Białołęce „Apartamenty Wiślane” przy ulicy Odkrytej 58 i inwestycję Premium Point przy ulicy Hanki Ordonówny ( róg Topolowej). W najbliższym czasie planuje kolejne realizacje w Warszawie, m.in. w Wilanowie, a także w innych miastach Polski, w Krakowie i Poznaniu. Głównym celem, jaki stawia sobie Green House Development, jest oferowanie Klientom komfortowych mieszkań w korzystnej cenie. Dlatego podczas realizacji inwestycji firma korzysta ze sprawdzonych rozwiązań technologicznych i najlepszych materiałów. Spółka współpracuje ze kreatywnym zespołem architektów, co gwarantuje nowoczesną stylistykę i wysoką funkcjonalność inwestycji. Nad realizacją projektów czuwa zespół wykwalifikowanych profesjonalistów z dużym doświadczeniem w budownictwie.