Jakich błędów należy unikać przy kupnie domu?

Jakich błędów należy unikać przy kupnie domu?
Możliwość komentowania Jakich błędów należy unikać przy kupnie domu? została wyłączona, 04/12/2015, przez␣, w␣budownictwo, ceny, domy, Headline, inwestycje, mieszkaniowe, porady, sprzedaż

Zakup domu czy mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka, zwłaszcza jeśli aby kupić wymarzony dom musimy wziąć kredyt. Home Broker przedstawił siedem najczęstszych błędów popełnianych przy kupnie własnego domu. 

Pierwszym błędem jest słaba lokalizacja, która sprawia że więcej czasu spędzamy w dojazdach do pracy i domu. Warto się zastanowić, czy nowy dom będzie blisko takich instytucji jak szkoła, szpital, apteka itp.; czy okolica jest bezpieczna. Przed zakupem warto również sprawdzić plan zagospodarowania terenu, aby nie być zdziwionym, gdy za kilka lat pod oknem wyrośnie nam trasa szybkiego ruchu.

Kupując dom należy zapoznać się ze stanem prawnym nieruchomości, sprawdzenie księgi wieczystej czy zweryfikowanie daty ważności pozwolenia na budowę. Innym błędem przy kupnie domu jest zwyczajny pośpiech i brak cierpliwości do analizowania kolejnych ofert.

Nowy nabywca domu nie powinien również oszczędzać na fachowcach, którzy ocenią stan domu przed zamieszkaniem. Jeśli marzymy o zabytkowym domu powinniśmy pamiętać, że każdy remont wiąże się z nadzorem konserwatora zabytków. Warto pamiętać, że kupno domu to dopiero początek wydatków – utrzymanie ogrodu, posesji itp. również wiąże się z kosztami.

Źródło: Marcin Krasoń, Home Broker

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.