Jak wykorzystać QR kody w marketingu nieruchomości

Jak wykorzystać QR kody w marketingu nieruchomości
Możliwość komentowania Jak wykorzystać QR kody w marketingu nieruchomości została wyłączona, 11/07/2012, przez␣, w␣marketing nieruchomości

QR kod to kwadratowy kod kreskowy, który coraz częściej można spotkać w najróżniejszych akcjach marketingowych. Pozwala on na zakodowanie na niewielkiej powierzchni działania, które można rozszyfrować telefonem lub innym urządzeniem wyposażonym w program do odczytu QR kodów. Sama aplikacja jest bezpłatna, wystarczy ściągnąć i zainstalować.

Wyjątkową cechą QR kodów jest tajemnica, która kryje się pod nic nie znaczącymi na pierwszy rzut oka szlaczkami. W tym drzemie ich siła. Odbiorcy są ciekawi jakie działanie w sobie kryją.

Sczytywanie kodów jest prawie bezobsługowe i zgodnie z tym co oznacza skrót QR – „Quick Response” – natychmiastowo. Wystarczy wskazać aparatem na kod, a program resztę zrobi sam podejmując zaprogramowane działanie. Może wyświetlić stronę WWW, komunikat, gotowy do wysyłki SMS z treścią i numerem telefonu, wizytówkę z pełnymi danymi teleadresowymi lub sam telefon pozwalający na szybki kontakt bez konieczności przepisywania numeru, ale na tym nie kończą się jego możliwości.

Jak z QR kodu mogą korzystać biura nieruchomości

Biura nieruchomości przy pomocy QR kodu mogą uatrakcyjnić oferty, które publikują na portalach ogłoszeniowych, wstawiając go w formie stempla na zdjęciach. W QR kodzie mogą zaprogramować numer telefonu do pracownika opiekującego się ofertą albo wiadomość SMS lub mailową z prośbą o kontakt w sprawie oferty.

Taki zabieg uatrakcyjni ogłoszenie i sprawi, że potencjalny klient będzie mógł łatwiej nawiązać kontakt z biurem nieruchomości.

Dodawanie QR kodów do zdjęć w asariWEB

W asariWEB możesz łatwo dodawać i zmieniać QR kody umieszczając je na zdjęciach i publikując wraz z ofertą na portalach ogłoszeniowych. Możesz wykorzystać do tego funkcję stempel promocyjny.

Na początku musisz stworzyć swój QR kod przy pomocy dowolnego darmowego generatora dostępnego w Internecie. Możesz to być generator firmy Kaywa, który znajdziesz od adresem https://qrcode.kaywa.com.

Mój QR kod będzie miał w sobie zaszyfrowany numer telefonu, pod którym będzie można uzyskać informacje o ofercie.

Generujemy go na wspomnianej stronie klikając na „Phone number”, uzupełniając numer telefonu i wybierając jego rozmiar. Proces kończymy klikając „Generate”. Wygenerowany kod pokaże się po lewej stronie. Zapisujemy go na dysku klikając na niego prawym przyciskiem myszy i wybierając polecenie „Zapisz obrazek jako…”

Tak wygenerowany QR kod możesz już umieścić w galerii stempli asariWEB. Zrobisz to w zakładce „Stempel promocyjny” w menu „Administracja”.

Po jego wgraniu można jeszcze określić sposób jego wyświetlania. W tym celu wybierz go z rozwijalnej listy nasz QR kod i określ jego widoczność oraz położenie. Wynik Twoich ustawień będziesz mógł podejrzeć na załączonej fotografii.

Teraz wystarczy podpiąć kod do ofert. Zrobisz to wchodząc w szczegóły oferty klikając w zakładkę „Eksport”, a następnie „Edytuj ustawienia eksportu,” gdzie w polu „Stempel promocyjny” możesz wybrać nazwę stempla z QR kodem.

I gotowe. Ta oferta po publikacji na portalu ogłoszeniowym będzie miała na zdjęciu QR kod, który umożliwi szybki i bezpośredni kontakt z Twoim biurem potencjalnemu klientowi.

Ten i więcej podobnych artykułów znajdziesz na naszym blogu dla pośredników nieruchomości – broker.asari.pl

Omnie Marcin Tymek - ASARI.pl

Tworzymy aplikacje dla biur nieruchomości, które potrzebują nowoczesnych i bezpiecznych narzędzi. Odbiorcami naszych rozwiązań są także stowarzyszenia, które korzystają z naszej platformy MLS rozwijając regionalną i ponadregionalną współpracę. ASARI.pl obok wysokiej funkcjonalności oferuje także możliwość wielojęzycznej współpracy w ramach jednej aplikacji, co w połączeniu z intuicyjną obsługą sprawia, że nasze rozwiązania sprawdzają się w każdych warunkach.