Islandia powalczy z bańką na rynku nieruchomości

Islandia powalczy z bańką na rynku nieruchomości
Możliwość komentowania Islandia powalczy z bańką na rynku nieruchomości została wyłączona, 07/11/2012, przez␣, w␣Europa, nieruchomości, świat

Ograniczenia walutowe wprowadzone w Islandii w 2008 r. negatywnie odbijają się na tamtejszym rynku nieruchomości. Od 2010 r. ceny mieszkań podskoczyły o 17 proc. i są zbliżone do tych z 2008 r.

Zmiany mające zapobiec upadkowi islandzkiej waluty zatrzymały odpływ kapitału, jednak pobudziły inwestowanie w nieruchomości. Dzięki temu wzrósł popyt oraz ceny.

W tej sytuacji islandzki rząd zastanawia się nad przyjęciem przepisów, które zahamują inwestowanie zagranicznego kapitału w rynek nieruchomości. Jak oceniła Sigridur Ingibjorg Ingadottir: – Powinny one ograniczyć wykorzystanie funduszy zagranicznych na rynku nieruchomości.

Źródło: www.pb.pl

Photo by Andreas Tille (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.