Inwestycja Kijowska ukończona

Możliwość komentowania Inwestycja Kijowska ukończona została wyłączona, 12/07/2012, przez␣, w␣biurowe, komercyjne, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości, Warszawa

PBM Południe Development zakończył budowę kompleksu biurowego Inwestycja Kijowska, w którym powstało 4,5 tys. mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej i handlowo-usługowej  

Kompleks, który wyróżnia się oryginalną koncepcją architektoniczną wybrało na swoją siedzibę już kilka firm. Na powierzchnię biurową na III i IV piętrze w budynku przy ulicy Brzeskiej 2 zostały podpisane umowy, a obecnie toczą się rozmowy z kolejnymi najemcami.

W Inwestycji Kijowska interesującą całość tworzą odrestaurowana zabytkowa kamienica z 1869 roku, która zyskała nadbudowę oraz nowopowstały budynek o bardzo nowoczesnej bryle. Do odrestaurowanej kamienicy usytuowanej przy ulicy Kijowskiej 5 o pow. całkowitej ok. 3 tys. mkw. przylega nowy sześciokondygnacyjny budynek biurowy z recepcją i dwupoziomowym garażem podziemnym oferujący 5 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej.

Na poziomie -1 w kamienicy dostępna jest powierzchnia przeznaczona pod usługi gastronomiczne. W nowym i zabytkowym budynku można kupić albo wynająć powierzchnię komercyjną. W kamienicy za wynajem biura trzeba zapłacić minimum 56 zł/mkw./m-c. Najniższa stawka wywoławcza za 1 metr w nowym obiekcie to 58 zł/m-c.

Nowopowstały obiekt rozplanowany w kształcie zbliżonym do litery L przyciąga wzrok swoją nowoczesną bryłą. Nad ulicą Wieczorkiewicza zaprojektowane zostało czterokondygnacyjne nadwieszenie, pod którym przebiega ruch drogowy. Elewacja z wejściem do budynku od ul. Brzeskiej ozdobiona została efektownym, zróżnicowanym materiałowo pylonem.

 

Biuro w zabytku

Zabytkowa kamienica została odrestaurowana według zaleceń konserwatora. Zachowane zostały stare mury zewnętrzne, poziomy układ elewacji i gzyms koronujący. Cenny budynek zyskał dodatkowo dwukondygnacyjną nadbudowę (piętro i antresola) oraz przeszklony przedsionek. Do oprawy portalu wejściowego wykorzystane zostało szkło, stal nierdzewna i płyty kamienne.

Walory tego typu inwestycji doceniają firmy chcące podkreślić swój prestiż, poszukujące na swoją siedzibę właśnie takich historycznych budynków z niespotykanym klimatem. Powierzchnie biurowe w kamienicach dają większą swobodę aranżacji wnętrza. Charakteryzuje je ponadstandardowa wysokość pomieszczeń, okien i drzwi. Firmy cenią sobie tę niepowtarzalną jakość, która sprawia że miejsce pracy nabiera wyjątkowego waloru.

Inwestycja usytuowana jest w miejscu doskonale skomunikowanym z centrum miasta. W pobliżu znajdują się liczne przystanki tramwajowe i autobusowe oraz kolejowe (stacje Warszawa Wschodnia i Stadion Wileńska). W okolicy mieścić się będą także dwie stacje drugiej linii stołecznego metra – Stadion i Dworzec Wileński.

Projekt Inwestycji Kijowska powstał w warszawskiej pracowni Pastewka i Strój Architekci, a jego założeniem zostało w tym przypadku w pełni zrealizowane przez wykonawców. Kompleks swoją stylistyką idealnie wpisują się w otoczenie Starej Pragi.

Tagi:␣
adautor

Omnie PBM Południe Development

Spółka deweloperska PBM POŁUDNIE DEVELOPMENT Sp. z o.o. powstała w 2002 roku z inicjatywy PBM POŁUDNIE SA i obecnie wchodzi w skład grupy kapitałowej PBM POŁUDNIE. Trzonową działalnością firmy jest działalność deweloperska skoncentrowana głównie na terenie województwa mazowieckiego. Wieloletnie doświadczenie w zakresie budownictwa mieszkaniowego pozwoliło firmie zdobyć wiodącą pozycję na rynku.