IMS Health – nowym najemcą Konstruktorska Business Center

IMS Health – nowym najemcą Konstruktorska Business Center
Możliwość komentowania IMS Health – nowym najemcą Konstruktorska Business Center została wyłączona, 23/04/2013, przez␣, w␣inwestycje, miasta, nieruchomości, Warszawa

Już na jesieni 2013 roku do biurowca Konstruktorska Business Center wprowadzi się kolejny duży najemca, który zajmie ponad 2000m2. Będzie nim IMS Health – działająca w ponad 100 krajach firma, zajmująca się dostawą informacji, technologii oraz usług konsultingowych dla branży medycznej. W kwietniu podpisała umowę z HB Reavis – właścicielem budynku.

Konstruktorska_Business_Center_recepcja

HB Reavis – inwestor w branży nieruchomości komercyjnych, który jest właścicielem biurowca powstałego na warszawskim Służewcu u zbiegu ulic Konstruktorskiej i Suwak, zyskał kolejnego znaczącego najemcę. Firma IMS Health, która specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla przemysłu farmaceutycznego i rynku ochrony zdrowia, zajmie ponad 2000m2. powierzchni na 5. piętrze budynku.

Transakcja potwierdza utrzymujące się zainteresowanie najemców Służewcem Przemysłowym jako atrakcyjną lokalizacją na mapie biurowej Warszawy. Jednymi z głównych powodów stojących za wyborem lokalizacji jest bliskość klientów, partnerów biznesowych oraz konkurencyjne warunki najmu. – mówi Karol Patynowski, starszy konsultant z firmy doradczej Jones Lang LaSalle reprezentujący IMS Health.

IMS Health dołączy do najemców takich jak: OTIS – największy na świecie producent wind, schodów i chodników ruchomych oraz innych systemów transportu poziomego, Carrier – światowy lider wśród producentów energooszczędnych urządzeń klimatyzacyjnych, grzewczych oraz chłodniczych oraz jednej z globalnych firm branży FMCG. Obecnie wynajęte lub zarezerwowane jest już ponad 25.000m2 powierzchni biurowej w budynku.

Podpisanie umowy z tak szanowanym partnerem jak firma IMS Health potwierdza niesłabnące zainteresowanie naszą inwestycją. Unikalna w skali kraju elastyczność rozplanowania powierzchni biurowej w połączeniu z doskonałym skomunikowaniem budynku oraz zastosowanymi rozwiązaniami sprawia, że możemy zaoferować produkt najwyższej jakości wymagającym klientom. Najemcy doceniają również wyjątkowe walory estetyczne budynku na czele z wewnętrznymi dziedzińcami wypełnionymi naturalną zielenią oraz oczkami wodnymi – mówi Jarosław Prawicki, Leasing Manager HB Reavis Poland.

Konstruktorska Business Center to obiekt biurowy klasy A, który dysponuje powierzchnią ponad 48.000 m2. Do dyspozycji najemców będzie: restauracja, kawiarnia, kiosk i bankomat, które powstaną na parterze biurowca, dwukondygnacyjny parking podziemny na 950 pojazdów, a także dwa zielone dziedzińce o powierzchni ponad 3200m2. Inwestor zapewnia także stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Projekt architektoniczny wykonała pracownia Epstein, uwzględniając wymogi certyfikacji BREEM. Budynek jest w pełni przeszklony, klimatyzowany oraz zasilany energią elektryczną pochodzącą z odnawialnych źródeł.

HB Reavis jest jednym z największych inwestorów w Europie Środkowo-Wschodniej. Na polskim rynku nieruchomości komercyjnych działa aktywnie od 5 lat realizując takie inwestycje jak Gdański Business Center, Postępu 14 oraz we współpracy z PKP – projekt nowego Dworca Warszawa Zachodnia i kompleks biurowców West Station.

Omnie HB Reavis

Grupa HB Reavis jest międzynarodowym deweloperem nieruchomości komercyjnych z główną siedzibą w Luksemburgu, który działa w 5 krajach – na Słowacji, w Polsce, na Węgrzech, w Chorwacji i w Czechach. Od czasu utworzenia w 1993r., Grupa z sukcesem zrealizowała projekty w segmentach biurowym, handlowym i logistycznym o powierzchni łącznej ponad 600 000 m2. HB Reavis obecnie zatrudnia 380 profesjonalistów, rozwijając i zarządzając aktywami o łącznej wartości 1,4 miliarda euro oraz utrzymując silną pozycję finansową z kapitałem własnym przekraczającym 900 milionów euro. Spółka prowadzona jest w oparciu o zintegrowany model biznesu obejmujący działalność deweloperską, generalne wykonawstwo, oraz zarządzanie nieruchomościami. Więcej informacji na www.hbreavis.com.