Ile kosztuje mieszkanie w samym centrum?

Ile kosztuje mieszkanie w samym centrum?
Możliwość komentowania Ile kosztuje mieszkanie w samym centrum? została wyłączona, 19/09/2013, przez␣, w␣Headline, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości

Emmerson Realty S.A. zebrało dane na temat cen apartamentów w trzech dużych aglomeracjach: warszawskiej, krakowskiej i wrocławskiej.

Stolicą Polski, jak również wysokich cen nieruchomości jest Warszawa. Metr kwadratowy w apartamentowcu położonym w centrum kosztuje nawet 139 proc. więcej niż w przeciętnym mieszkaniu i wynosi nawet 19 774 zł.

W Krakowie, choć dużo taniej, różnica między prestiżowym a zwyczajnym mieszkaniem wynosi ok. 70 proc. Tak więc, chcąc pochwalić się apartamentem, trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 11 403 zł za mkw.

Ostatnim miastem wziętym pod uwagę w badaniu jest stolica Dolnego Śląska. We Wrocławiu ceny nie są już aż tak bardzo zróżnicowane. Mieszkanie w centrum kosztuje 34 proc. więcej niż w pozostałych dzielnicach i jest to średnio ok. 8 022 zł.

Więcej o cenach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Źródło: interia.pl

Photo by Marcin Białek (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.