II etap Osiedla Czarnieckiego oddany do użytkowania

II etap Osiedla Czarnieckiego oddany do użytkowania
Możliwość komentowania II etap Osiedla Czarnieckiego oddany do użytkowania została wyłączona, 22/01/2016, przez␣, w␣budownictwo, deweloperzy, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, Poznań, wielkopolskie

W grudniu 2015 zakończono budowę drugiego etapu Osiedla Czarnieckiego. Inwestycja położona u zbiegu ulic Roboczej i Stefana Czarnieckiego uzyskała pozwolenie na użytkowanie, a klucze do nowych mieszkań trafiły już do pierwszych właścicieli. Inwestorem osiedla jest spółka Unidevelopment S.A. realizująca projekt poprzez firmę Monday Development S.A., która wchodzi w skład Grupy Unidevelopment. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep S.A.

Osiedle Czarnieckiego_01

Osiedle Czarnieckiego to jeden z większych kompleksów mieszkaniowych realizowanych obecnie w Poznaniu. W trzech etapach budowy powstanie ponad 500 lokali o powierzchni od 23 do 77 mkw. Do użytku oddano już łącznie 373 z nich. Budowa I części inwestycji została zakończona w grudniu 2014 roku. Rok później pozwolenie na użytkowanie uzyskała kolejna z nich. Oba etapy cieszą się od początku budowy dużą popularnością wśród klientów. – Po roku od zakończenia pierwszej części inwestycji oddajemy do dyspozycji przyszłych mieszkańców kolejne lokale. Do tej pory sfinalizowaliśmy sprzedaż wszystkich 185 mieszkań I etapu i ponad 75 proc. spośród 188 mieszkań II etapu, co zdecydowanie możemy uznać za duży sukces handlowy – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Unidevelopment. – Terminowo zakończona budowa pozwoliła naszym klientom odebrać klucze do własnych mieszkań jeszcze w 2015 roku – dodaje. Większość z lokali na Osiedlu Czarnieckiego posiada obszerne balkony bądź tarasy. Teren inwestycji jest ogrodzony, a przestrzeń pomiędzy budynkami zagospodarowana zielenią, pośród której powstał plac zabaw.
Przystępna cena mieszkań sprawia, że duża część z nich kwalifikuje się do programu Mieszkanie dla Młodych. Atutem oferty jest także atrakcyjna lokalizacja, która pozwala w pełni korzystać z przywilejów życia w sercu miasta. Inwestycja oddalona jest zaledwie o kilkanaście minut od poznańskiego Starego Rynku. Niedaleko osiedla znajduje się galeria handlowa Poznań City Center oraz popularny Stary Browar. Mieszkańcy docenią też zapewne bliskość kina oraz pływalni. Osiedle Czarnieckiego jest świetnie skomunikowane z pozostałą częścią miasta dzięki znajdującej się w pobliżu sieci transportu publicznego.

Z zamiarem zaspokojenia codziennych potrzeb mieszkańców, na parterze budynku, znajdującego się w pierwszej linii zabudowy, powstał zespół lokali użytkowych. W sprzedaży pozostały jeszcze 3 pomieszczenia z przeznaczeniem na handel lub usługi, o powierzchniach od 81 do 915 mkw. Wszystkie lokale posiadają wejścia bezpośrednio od ulicy, a także duże okna wystawowe.

Osiedle Czarnieckiego to kolejne po Hevelii przedsięwzięcie Unidevelopment S.A. i Monday Development S.A. Obydwa osiedla wyróżnia wyjątkowa, nowoczesna architektura, charakteryzująca się dużymi przeszkleniami i funkcjonalnie rozplanowaną przestrzenią.

Omnie Michał

Absolwent politologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza o specjalnościach marketing polityczny oraz dziennikarstwo. Ponadto studiował na Wydziale Politologii Uniwersytetu Warszawskiego i Universidade Nove de Lisboa w Portugalii. Zajmuje się tematyką deweloperską i materiałów budowlanych