Hotel i wioska handlowa na Służewcu

Hotel i wioska handlowa na Służewcu
Możliwość komentowania Hotel i wioska handlowa na Służewcu została wyłączona, 17/10/2013, przez␣, w␣handlowe, Headline, komercyjne, marketing nieruchomości, miasta, usługowe, Warszawa

Aż 170 inwestorów chce budować obiekty przy Torze Wyścigów Konnych w Warszawie. Właściciel terenu zapowiada, że wybierze najlepszych.

Właścicielem nieruchomości na warszawskim Ursynowie jest Skarb Państwa. Od 2008 roku teren dzierżawi Totalizator Sportowy, który ma umowę z Polskim Klubem Wyścigów Konnych. Totalizator opracował koncepcję zabudowy nieruchomości, zgodną ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania terenu. Planu miejscowego na razie bowiem nie ma. Jego projekt został dopiero wyłożony. Władze Totalizatora analizują dokument.

Tymczasem największe w historii prace modernizacyjne Toru Wyścigów Konnych Służewiec trwają. – Rozpoczęliśmy kolejny etap prac rewitalizacyjnych. Ich kluczowym elementem jest remont Trybuny II, która do tej pory była wyłączona z użytkowania. Na całość prac do końca 2014 roku przeznaczonych zostanie w sumie ponad 41 milionów złotych – mówią przedstawiciele spółki. Jak informują, do tej pory – w latach 2009-2012 – Totalizator Sportowy zainwestował na Służewcu 14,7 mln zł.

– Realizowany właśnie plan zakłada dalszą modernizację zaplecza wyścigowego oraz służewieckiej infrastruktury. Kluczowe pozycje to drugi i trzeci etap konserwacji Trybuny I oraz pierwszy etap modernizacji Trybuny II. Już w przyszłym roku będzie ją można otworzyć dla widzów. Służewiecki obiekt powiększy się dzięki temu o ponad 3,4 tys. zadaszonych miejsc – mówi Przemysław Stasz, rzecznik Toru Służewiec.

– Dotychczasowe prace modernizacyjne miały w pierwszej kolejności zapewnić możliwość rozgrywania wyścigów konnych. Obecnie prowadzone prace będą pierwszym etapem o tak dużej skali, który pozwoli nam odnowić kluczowe obiekty i przywrócić dawną świetność Toru Wyścigów Konnych Służewiec – podkreśla Wojciech Szpil, prezes Totalizatora Sportowego.

Spółka chce przyciągnąć zagranicznych inwestorów. Na tym terenie mogłyby stanąć m.in. hala widowiskowo-sportowa, biurowiec, hotel, obiekty gastronomiczne, wieża widokowa. Władze spółki widzą tu także miejsce dla tzw. wioski handlowej. Miałyby tu stanąć niewielkie butiki, kawiarnie.

Jak mówi Konrad Komarczuk, dyrektor działu projektów w Totalizatorze Sportowym, mają tu powstać obiekty najwyższej klasy. Zainteresowanie inwestycjami wyraziło już 170 firm. – Są wśród nich zarówno deweloperzy, jak i fundusze inwestycyjne – mówi Konrad Komarczuk. Firma przeanalizuje wszystkie oferty i wybierze najlepszych.

W poszukiwaniu partnerów inwestycyjnych i branżowych spółkę wspiera PwC Polska.

– Ponad 130-hektarowy teren Toru został umownie podzielony na osiem obszarów inwestycyjnych – mówią przedstawiciele Totalizatora. – Zewnętrzni partnerzy, którzy wybudują tu obiekty, będą czerpać z nich zyski na mocy umowy poddzierżawy. Po ustaniu umowy teren wraz z naniesieniami wróci do właściciela – Skarbu Państwa.

Więcej na temat inwestycji komercyjnych w Warszawie

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.