Gdyńska Riviera zmienia właściciela

Gdyńska Riviera zmienia właściciela
Możliwość komentowania Gdyńska Riviera zmienia właściciela została wyłączona, 21/07/2015, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, ceny, deweloperzy, Gdynia, handlowe, Headline, komercyjne, sprzedaż, usługowe

Colliers International i JLL ogłosiły podpisanie umowy sprzedaży centrum handlowego Riviera w Gdyni. Wartość transakcji to 291 milionów euro, z potencjałem wzrostu do 300 milionów. Transakcja zostanie zamknięta 31 sierpnia br.

Agata Sekuła, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Nieruchomości Handlowych w Europie Środkowo – Wschodniej, JLL, komentuje: „Cieszymy się z możliwości doradzania w procesie sprzedaży centrum Riviera tym bardziej, że jest to największa tegoroczna transakcja nie tylko w sektorze handlowym, ale we wszystkich segmentach rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Sprzedaż Riviery potwierdza bardzo duże zainteresowanie inwestorów wiodącymi centrami handlowymi w głównych aglomeracjach”.

Riviera jest największym centrum handlowym w Trójmieście – na powierzchni ponad 70 000 mkw. GLA działa więcej niż 230 sklepów. Wśród najemców obiektu znajdują się wiodące polskie i międzynarodowe marki modowe, takie jak m.in. Bershka, H&M, Mango, Massimo Dutti, Pull & Bear, Reserved, Stradivarius, Van Graaf i Zara, jak również hipermarket Auchan. Riviera może pochwalić się szeroką ofertą rozrywkową obejmującą m.in. wielosalowe kino Helios, a także rozwiniętą częścią gastronomiczną.

Riviera została oddana do użytku w październiku 2013 r. Zarządcą obiektu jest Mayland Real Estate.

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.