Fotografowanie i filmowanie mieszkania

Fotografowanie i filmowanie mieszkania
Możliwość komentowania Fotografowanie i filmowanie mieszkania została wyłączona, 21/06/2011, przez␣, w␣bez kategorii

Kolejny fragment książki „Jak korzystnie kupić lub sprzedać mieszkanie” autorstwa Jacka Chołoniewskiego. Książkę tę można kupić na www.JakKupicMieszkanie.net . Użytkownicy portalu abcNieruchomości do każdej zamówionej książki otrzymają oryginalny prezent – płaską lupę o formacie karty kredytowej w estetycznym pokrowcu. Aby otrzymać ten prezent należy podać przy zakupie kod promocji: ABC.

Gdy już wszystko dokładnie obejrzysz – zacznij fotografować. Wykonaj jak najwięcej zdjęć. Zarówno ogólne fotografie całych pomieszczeń, jak i zbliżenia poszczególnych ich fragmentów (szczególnie tych, na których widać jakieś wady). Postaraj się sfotografować wszystkie pomieszczenia. Oczywiście każdemu z nich trzeba poświęcić kilka fotografii, bo jedna nie pokaże wszystkich czterech ścian. Fotografując w kierunku okien użyj lampy błyskowej, bo inaczej wnętrze fotografowanego pomieszczenia będzie ciemne, bardzo słabo widoczne. Po przyjściu do domu przekonasz się, oglądając wykonane fotografie, jak wiele rzeczy umknęło twojej uwadze. Może się też zdarzyć, że zapomniałeś przyjrzeć się czemuś (na przykład czy w przedpokoju jest klepka czy też terakota albo czy w łazience jest piecyk gazowy), i przypomniałeś sobie o tym po powrocie. Fotografie dadzą ci szansę na przyjrzenie się temu bez potrzeby powtórnej wizyty w mieszkaniu. Oprócz wnętrza mieszkania, fotografuj też widoki z okien i balkonu, a także klatkę schodową i sam budynek z zewnątrz.

Większość cyfrowych aparatów fotograficznych daje możliwość zrobienia filmu. Skorzystaj z tego i zrób kilkuminutowy film, na którym będzie widać wszystkie pomieszczenia. O ile fotografie lepiej rejestrują szczegóły, o tyle film lepiej odda „ogólne wrażenie” na temat mieszkania.

Tagi:␣
adEstymator

Omnie Jacek Chołoniewski

Niezależny analityk i dziennikarz ekonomiczny. Były pracownik naukowy PAN i UW, doktor nauk fizycznych. Dyrektor generalny wydawnictwa Estymator.