Eksperci ostrzegają

Eksperci ostrzegają
Możliwość komentowania Eksperci ostrzegają została wyłączona, 19/04/2011, przez␣, w␣dolnośląskie, E2012, Gdańsk, infrastruktura, mazowieckie, miasta, pomorskie, Poznań, regiony, Warszawa, wielkopolskie, Wrocław

Budowa infrastruktury na EURO 2012 może się opóźnić

Eksperci, z którymi rozmawiał PAP twierdzą że część inwestycji najprawdopodobniej nie zostanie zakończona przed rozpoczęciem Euro. Szczególnie zagrożone są autostrady, których planowe oddanie przypada na maj 2012 a także dworce i linie kolejowe.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapowiadał, że w 2012 r. w Polsce ma być 1 tys. 605 km autostrad i 2 tys. 418 km dróg ekspresowych. Oznacza to, że trzeba wybudować ok. 900 km autostrad, które zapewnią dobre połączenie z Gdańskiem, Warszawą, Wrocławiem czy Poznaniem, oraz 2 tys. 101 km dróg ekspresowych. Jak wynika z informacji Ministerstwa Infrastruktury, od początku kadencji rządu PO-PSL do połowy kwietnia br. podpisano umowy na budowę 781 km autostrad oraz 1073 km dróg ekspresowych, obwodnic i dużych przebudów dróg.  Premier Tusk w styczniu 2011 zapowiadał, iż główne inwestycje, czyli stadiony i lotniska, będą gotowe, ale przygotowywał nas na to, że wszystkie plany dotyczące budowy autostrad nie zostaną zrealiozwane.

Analityk rynku transportowego Adrian Furgalski powiedział PAP, że terminy realizacji inwestycji drogowych są tak napięte, że wystarczy jakieś nieprzewidziane zdarzenie, jak sroga i długa zima, a termin może nie zostać dotrzymany. Ekspert komentuje również fakt, iż rząd deklaruje,  że znaczna część z odcinków dróg ma być na Euro „przejezdna”, ale nie bardzo wiadomo, co to określenie oznacza”.

Alternatywą dla transportu drogowego miała być kolej. Niestety nie zostaną zmodernizowane wszystkie dworce (np. Warszawa Wschodnia i Zachodnia), a tory również będą w trakcie remontów.

Źródło: PAP

 

Tagi:␣
frontphotoSlider

Omnie Marta Kosińska

Zajmuję się analizowaniem wtórnego rynku nieruchomości. Pracę rozpoczęłam w agencjach Public Relations i reklamowych. W 2005 roku brałam udział w tworzeniu i wdrażaniu pierwszego serwisu spółki Szybko.pl - www.szybko.pl, a następnie kolejnych portali wprowadzanych na rynek przez Szybko.pl. Od grudnia 2005 przygotowuję analizy rynku nieruchomości, publikowane cyklicznie jako Raport Szybko.pl, Metrohouse i Expandera.