Cena mieszkania to nie wszystko, czyli eko-oszczędność w naszych domach

Cena mieszkania to nie wszystko, czyli eko-oszczędność w naszych domach
Możliwość komentowania Cena mieszkania to nie wszystko, czyli eko-oszczędność w naszych domach została wyłączona, 17/06/2013, przez␣, w␣ECO, Ekonomiczny dom, Headline, Kraków, mieszkania, ogród i balkon

Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji jaką przychodzi nam podjąć w życiu – eko-oszczędność. Trzeba wybrać lokalizację, układ pomieszczeń, metraż – niestety często czynnikiem determinującym ten wybór jest cena. Jednak cena zakupu mieszkania to nie wszystko, po wykończeniu i wyposażeniu go we wszystkie potrzebne sprzęty będzie trzeba go jeszcze utrzymać i nie jest to już wydatek jednorazowy, ale koszty wpisujące się na stałe w nasz budżet. Ale czy kupując mieszkanie, myślimy o kosztach jego utrzymania?
To, że działamy inaczej niż wszyscy, wiadomonie od dziś. Budując Wasze wymarzone mieszkanie staramy się nie tylko robić to z odpowiednią dbałością o jakość i środowisko naturalne, ale także o kondycję Waszej kieszeni już na późniejszym etapie użytkowania.

Ciepłe ściany

To między innymi od jakości materiałów zastosowanych do budowy i wykończenia ścian zależy, czy staną się one odpowiednią zaporą dla wytworzonego wewnątrz ciepła. Kluczową rolę odgrywa tu izolacyjność termiczna materiału, dlatego nasze ściany zbudowane są pustaków ceramicznych z dodatkowo pogrubioną warstwą ocieplenia, co pozwala uzyskać podwyższoną, w stosunku do normatywnej, izolacyjność cieplną ścian (o współczynniku U od 0,21 do 0,23 w nielicznych przypadkach 0,27 wobec normatywnej wartości = 0,3W/(m2K).

Mieszkania przed utratą ciepła chronić będzie też tzw. system izokorby zastosowany do mocowania balkonów, eliminujący mostki cieplne od płyty balkonowej. Do tego dochodzi jeszcze zwarta bryła budynków. Suma tych rozwiązań daje naprawdę niezły efekt w postaci odczuwalnej oszczędności ciepła i mniejszych rachunków za ogrzewanie.

Energooszczędne okna

Okna powinny zapewnić w mieszkaniu nie tylko światło dzienne i ale także chronić przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Często jednak zachodzi obawa, że duża powierzchnia przeszkleń to duża utrata ciepła. Dlatego wybierając okna, staraliśmy się uzyskać maksymalne doświetlenie wnętrza przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów izolacyjnych. Nasze okna składają się nie z dwóch, ale z trzech szyb z dodatkowo pogrubioną, drewnianą ramą. Takie rozwiązanie nie tylko zapobiegnie utracie ciepła z wnętrza mieszkania, ale pozwoli je jeszcze pozyskać, dzięki zwiększonej powierzchni przeszkleń.

Ogniwa słoneczne i system gromadzenia wód opadowych

Wykorzystanie zasobów naturalnych bez uszczerbku dla środowiska, to optymalne rozwiązanie dla każdej ze stron. Instalacja fotowoltaiczna to jeden ze sposobów na pozyskanie energii w sposób ekonomiczny i przyjazny środowisku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wykorzystamy światło słoneczne, które zostanie przetworzone na energię elektryczną i wykorzystane do oświetlenia terenu osiedla. Kolejnym tego typu rozwiązaniem są maty drenażowe, które pozwolą na gromadzenie nadmiaru deszczówki. W ten sposób pozyskamy wodę potrzebną do podlewania terenów zielonych. Nie dość, że zaoszczędzimy kurczące się wciąż zasoby wody pitnej, to przełoży się to na się również na oszczędności w portfelu.

Budujemy tak, aby koszty utrzymania Twojego mieszkania były jak najmniejsze, a czy Ty wybierając mieszkanie dla siebie, myślisz o Tym?

Omnie Grupa Deweloperska Megapolis

Grupa Deweloperska Megapolis to część Holdingu 1, który jest m.in. właścicielem dealerskiej Grupy PGD, notowanej regularnie od kilku lat w rankingu Polityki i Rzeczpospolitej wśród 500 największych polskich przedsiębiorstw. Pierwsza zrealizowana inwestycja mieszkaniowa to „Kapelanka 6a", elegancki budynek usytuowany w pobliżu ścisłego centrum Krakowa. Obecnie firma jest w trakcie realizacji Osiedla Fi- pierwszego zrównoważonego osiedla w Krakowie.