Co dziesiąte mieszkanie deweloperskie sprzedaje się przez Home Brokera

Co dziesiąte mieszkanie deweloperskie sprzedaje się przez Home Brokera
Możliwość komentowania Co dziesiąte mieszkanie deweloperskie sprzedaje się przez Home Brokera została wyłączona, 29/05/2012, przez␣, w␣nieruchomości, raporty

W największych miastach Polski za pośrednictwem Home Brokera mieszkanie kupuje już co dziesiąty nabywca lokalu deweloperskiego. Sprzedaż mieszkań deweloperskich realizowana przez pośrednika odpowiada ponadto aż 40% sprzedaży wszystkich spółek deweloperskich notowanych na warszawskiej giełdzie.

Obserwowana już od dłuższego czasu tendencja wydłużania procesu sprzedaży mieszkań na rynku wtórnym i rozchodzenia się oczekiwań kupujących i sprzedających, zgodnie z przewidywaniem Home Brokera, przesunęła popyt na mieszkania w stronę rynku pierwotnego. W pierwszym kwartale Home Broker pośredniczył w sprzedaży 794 mieszkań deweloperskich, co oznacza wzrost o 50%rok do roku. Liczba ta odpowiada aż 40% mieszkań sprzedanych w I kwartale przez wszystkie giełdowe spółki deweloperskie. Firmy notowane na warszawskiej giełdzie, które podały wyniki sprzedaży ilościowej mieszkań, znalazły nabywców w sumie na 1965 lokali. Warto przy tym zauważyć, że spółka, która wykazała najlepszy wynik, sprzedała w sumie 370 mieszkań.

Można ponadto szacować, że za pośrednictwem Home Broker zostało sprzedane co dziesiąte mieszkanie, jakie znalazło nabywcę na rynku pierwotnym. Według danych Reasa, w sześciu największych aglomeracjach sprzedanych zostało w I kwartale 7,5 tys. mieszkań deweloperskich. Na aglomeracje te przypada ok. 90% sprzedaży realizowanej przez Home Broker na rynku pierwotnym.

– Sprzedaż nowych mieszkań za naszym pośrednictwem, cały czas rośnie i tendencja ta będzie kontynuowana w tym roku – zapowiada Damian Milibrand, prezes Home Brokera. – Obserwujemy dużą gotowość deweloperów do współpracy – dodaje. W tej chwili Home Broker współpracuje z 450 deweloperami z całej Polski. Na osiągane wyniki sprzedażowe w segmencie mieszkań deweloperskich wpływ ma też wdrożony w styczniu tego roku program czerpiący z idei zakupów grupowych, polegający na oferowaniu nowych mieszkań ze znacznym rabatem. – Program cieszy się bardzo dużym powodzeniem zarówno ze strony deweloperów, którzy zyskali możliwość szybkiej sprzedaży puli mieszkań, jak i ze strony klientów, którzy mają dzięki niemu dostęp do najtańszych na rynku ofert – podsumowuje Damian Milibrand.

W sumie w I kwartale za pośrednictwem Home Brokera zawarto ponad 2300 transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości na łączną sumę 662 mln zł, uwzględniając rynek pierwotny i wtórny. Home Broker obecny jest w 32 miastach. Posiada w sumie 53 placówki w całej Polsce.

Tagi:␣
front

Omnie Jerzy Węglarz

PR Manager w Home Broker. Zajmuje się administrowaniem działań Public Relations w dziale analiz i komunikacji. Jest absolwentem uczelni Łazarskiego w Warszawie, część studiów spędził na Athens University of Economics and Business.