Dzielnice zapłacą za nocne metro?

Dzielnice zapłacą za nocne metro?
Możliwość komentowania Dzielnice zapłacą za nocne metro? została wyłączona, 08/01/2013, przez␣, w␣inwestycje, lokalne, mazowieckie, miasta, regiony, Warszawa

Od czasu ogłoszenia informacji o zlikwidowaniu nocnych kursów metra pojawił się nowy pomysł na utrzymanie starego rozkładu. Burmistrz Ursynowa zaproponował, żeby dzielnice, przez które metro przebiega, wsparły finansowo miasto. Z obliczeń wynika, że miesięczny koszt nocnych kursów to 300 tys. zł.

W zależności od liczby stacji dzielnice zapłaciłyby od 300 do 750 tys. zł. w skali roku. Nie wiadomo jeszcze, jak na pomysł zareagują burmistrzowie Bielan, Mokotowa, Śródmieścia i Żoliborza. Wiadome jest, że Zarząd Transportu Miejskiego popiera pomysł rozbudowania nocnej komunikacji autobusowej wzdłuż trasy metra.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by IngolfBLN (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Daniel Kosiński

Jestem zaangażowany w firmę Szybko.pl Sp. z o.o. od 4 lat. Z pasją tworzymy portale z branży nieruchomości. Skutecznie łączymy kupujących i wynajmujących. Abcnieruchomosci.pl to nowe dzieło, które uzupełni użytkowników w wiedzę na temat rynku nieruchomości w Polsce.