Działki w centrum Krakowa trafią pod młotek

Działki w centrum Krakowa trafią pod młotek
Możliwość komentowania Działki w centrum Krakowa trafią pod młotek została wyłączona, 27/01/2015, przez␣, w␣ceny, działki, grunty, Headline, inwestycyjne, Kraków, sprzedaż

Agencja Mienia Wojskowego wystawi na przetarg nieruchomości położone przy ul. Rakowickiej w Krakowie.

Na początku kwietnia odbędzie się przetarg na trzy z czterech działek położonych w centrum miasta. To teren o łącznej powierzchni prawie 3 ha. Za najmniejszy, o powierzchni 0,53 ha, trzeba będzie zapłacić co najmniej 8,566 mln zł. Cenę wywoławczą za obszar nr 2 ustalono na 9,29 mln zł. A zakup największego, przekraczającego 1,75 ha, będzie oznaczał wydatek przekraczający 27,9 mln zł. Łączna cena wywoławcza wystawianych nieruchomości to 45,79 mln zł.

Zabudowania na terenach przy ul. Rakowickiej to głównie budynki magazynowe, warsztatowe i garażowe, z których część jest przeznaczona do rozbiórki. Jeden z magazynów ze względu na swój historyczny charakter wpisany został do rejestru zabytków. Dzięki temu zwycięzcy przetargu przysługiwać będzie blisko 12,5 proc. bonifikaty od wylicytowanej ceny nieruchomości.

Lokalizacja nieruchomości jest bardzo korzystna, ponieważ usytuowane są w biznesowo-komercyjnej części Krakowa tzw. „Nowym Mieście”, w niedalekim sąsiedztwie Dworca Głównego, gmachów Uniwersytetu Ekonomicznego, Muzeum Armii Krajowej i Opery Krakowskiej. Zgodnie z obowiązującym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego sprzedawane parcele położone są jest na terenie oznaczonym symbolem Bi – inne tereny zabudowane.

 Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

Źródło: eurobuildcee.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.