Dworzec kolejowy w Bydgoszczy już działa!

Dworzec kolejowy w Bydgoszczy już działa!
Możliwość komentowania Dworzec kolejowy w Bydgoszczy już działa! została wyłączona, 13/10/2015, przez␣, w␣budownictwo, Headline, infrastruktura, inwestycje, kujawsko-pomorskie

W sobotę pierwsi pasażerowie mogli skorzystać z dworca Bydgoszcz Główna, który w budowie był przez rok. Koszt inwestycji to ok. 200 mln zł.

W miejscu starego dworca z lat 60. powstał nowoczesny, przeszklony, czterokondygnacyjny obiekt. W budynku mieści się poczekalnia, informacja, kasy biletowe oraz pomieszczenia handlowo-usługowe. Odbudowany został również dawny XIX-wieczny budynek dworca, w którym mieści się obecnie poczekalnia dla osób z dziećmi oraz biura spółek kolejowych.

Przebudowane zostały również tory i sieć trakcyjna. Generalnym wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm Budimex SA z Warszawy i Lech sp. o.o. z Bydgoszczy.

Źródło: urbanity.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.