Drugi etap przetargu na rozbudowę linii tramwajowej na Tarchominie

Drugi etap przetargu na rozbudowę linii tramwajowej na Tarchominie
Możliwość komentowania Drugi etap przetargu na rozbudowę linii tramwajowej na Tarchominie została wyłączona, 27/02/2016, przez␣, w␣Białołęka, budownictwo, drogi, Headline, infrastruktura, inwestycje, Warszawa

Trwa przetarg na rozbudowę linii tramwajowej na warszawskim Tarchominie. Chodzi o odcinek od Tarchomina Kościelnego do Nowodworów. Siedem firm zostało zaproszonych do składania ofert.

W pierwszym etapie przetargu wpłynęło jedenaście wniosków o udział. Tramwaje Warszawskie zaprosiły siedem z nich do składania ofert. Ostatni odcinek ma być gotowy jeszcze na przełomie 2016 i 2017 r.

Trasa na Tarchominie powstawała w kilku etapach: najpierw z Metra Młociny do przystanku Stare Świdry, następnie wydłużona została do pętli Tarchomin Kościelny. Mieszkańcy wydłużoną trasą mogli po raz pierwszy pojechać pod koniec 2014 r. Kolejny odcinek będzie miał 1,5 km długości. Na jego trasie znajdą się dwa przystanki: na skrzyżowaniu Hanki Ordonówny i Stefanika. Prace prawdopodobnie ruszą w II kwartale tego roku. W kolejnym etapie powstanie odcinek, którym tramwaje dojadą do pętli Winnica.

Więcej informacji o inwestycjach znajdziesz TUTAJ

źródło: transport-publiczny.pl

fot. pixabay.com

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.