Druga linia metra przyciąga inwestycje mieszkaniowe

Druga linia metra przyciąga inwestycje mieszkaniowe
Możliwość komentowania Druga linia metra przyciąga inwestycje mieszkaniowe została wyłączona, 04/11/2014, przez␣, w␣mieszkaniowe, nieruchomości, Uncategorized

Po pierwsze lokalizacja, po drugie lokalizacja i po trzecie lokalizacja to trzy podstawowe czynniki, które decydują o atrakcyjności nieruchomości. W myśl tej zasady, trasa drugiej linii warszawskiego metra wytycza szlak nowym inwestycjom mieszkaniowym. Im bliżej stacji metra powstają mieszkania, tym szybciej znajdują nabywców. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, jakie projekty deweloperzy realizują w rejonie stacji metra i czy oferują w nich mieszkania kwalifikujące się do dopłat.

Ewelina Juroszek, dyrektor ds. sprzedaży Atal

Obecnie realizujemy inwestycję Nowe Bemowo, zlokalizowaną nieopodal planowanej stacji metra Lazurowa. Osiedle położone przy ul. Narwik znalazło się w naszej ofercie w połowie lipca br. i w ciągu zaledwie trzech miesięcy nabywców znało 25 z 90 mieszkań, a 16 lokali zostało zarezerwowanych. Inwestycja objęta jest programem Mieszkanie dla Młodych.

Wanda Dzikowska, dyrektor sprzedaży i marketingu Capital Art Apartments, Atlas Estates

Atlas Estates ma w ofercie mieszkania w inwestycji Capital Art Apartments, położonej na warszawskiej Woli, zaledwie ok. 200 metrów od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Aktualnie przy ul. Giełdowej 4 trwa budowa dwóch ostatnich budynków. Część mieszkań zostanie oddana jeszcze w tym roku, a ostatnia pula lokali w tej inwestycji – w III kw. 2015 r. Obecnie w ofercie znajdują się mieszkania o metrażach od 31 m kw. do 115 m kw., których ceny wahają się pomiędzy 7,9 tys. zł, a 10,4 tys. zł za mkw. W Capital Art Apartments w pięciu budynkach powstaną łącznie 784 mieszkania.

Sławomir Szczakowski, dyrektor ds. sprzedaży w Dantex

W pobliżu drugiej linii metra realizujemy większość naszych inwestycji. Usytuowane na Odolanach osiedla Dobra Wola i Miasto Wola położone są zaledwie 5 minut autobusem od stacji Rondo Daszyńskiego. W pierwszym etapie inwestycji Dobra Wola mamy w sprzedaży kilka ostatnich mieszkań, które spełniają kryteria programu dopłat MdM.
Anna Sitnik, dyrektor działu sprzedaży w firmie Dolcan

W pobliżu nowych stacji metra realizujemy inwestycję Czerwona Jarzębina II, która usytuowana jest pomiędzy stacją Targówek 2, a stacją Zacisze. Osiedle znajduje się na Zaciszu przy ul. Krośniewickiej, w willowej części dzielnicy Targówek. Czerwona Jarzębina II to projekt, w którym powstaną 23 kameralne budynki o niskiej zabudowie z 46 mieszkaniami. Do każdego mieszkania przynależy miejsce postojowe w cenie i jest możliwość zainstalowania kominka. Osiedle zostanie ukończone w 2014 roku. Obecnie w sprzedaży mamy jeszcze 15 mieszkań o metrażu od 82 do 108 mkw. w cenie od 5.400 zł/mkw.

Radosław Bieliński, rzecznik prasowy Dom Development

Dom Development ma obecnie w ofercie mieszkania na osiedlu Wilno, powstającym przy ul. Bukowieckiej 37, które zlokalizowane jest o 4 minuty jazdy pociągiem od Dworca Wileńskiego, gdzie znajduje się stacja 2 linii metra. W przyszłości, kiedy druga linia metra zostanie przedłużona do ul. Lazurowej, planujemy opracowanie projektu mieszkaniowego w tym rejonie.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding

Posiadamy trzy inwestycje zlokalizowane w rejonie nowych odcinków metra: Bliską Wolę przy ulicy Kasprzaka w Warszawie, osiedle Villa Campina, znajdujące się w Kaputach, zaledwie 7 minut od warszawskiego Bemowa oraz Zieloną Dolinę na Białołęce u zbiegu ulic Zdziarskiej i Ostródzkiej.

Osiedle Bliska Wola, w którym powstanie 400 mieszkań o pow. od 24-121 mkw., które oferujemy w cenie ok. 7.000 zł/mkw., znajduje się niedaleko stacji metra Wolska i Rondo Daszyńskiego. Lokale w tym projekcie bardzo dobrze się sprzedają.

Dla mieszkańców Villi Campina, oferującej mieszkania o powierzchni 32-86 mkw. w cenie 4590 zł/mkw., udogodnieniem będzie możliwość przesiadki na Bemowie na stacji Młynów lub Księcia Janusza. Mieszkańcy Zielonej Doliny, gdzie dostępne są lokale o metrażu 29-86 mkw. w cenie od 4.700 zł, będą mogli skorzystać z metra na sąsiednim Targówku. Wszystkie mieszkania na Bemowie i Białołęce objęte są programem dopłat.

Mirosław Kujawski, wiceprezes LC Corp

Uwzględniając dalsze plany rozbudowy drugiej linii metra, LC Corp realizuje obecnie budowę i sprzedaż m.in. inwestycji Poborzańska, która znajduje się ok. 700 m do planowanej stacji metra Bródno oraz Osiedla na Woli przy ulicy Sowińskiego, które położone jest ok. 1,3 km od planowanej stacji metra Księcia Janusza. Kiedy powstaną dalsze odcinki metra prowadzące na Pragę, realizowane obecnie Osiedle na Pradze zlokalizowane będzie ok. 800 m od stacji Mińska, natomiast etap IV Osiedla przy Promenadzie dzielić będzie od planowanej stacji Fieldorfa ok. 1,2 km. W każdej z tych inwestycji można znaleźć mieszkania spełniające kryteria programu Mieszkania dla Młodych.
Mirosław Bednarek, prezes Matexi Polska

Matexi Polska prowadzi inwestycje w pobliżu pierwszej linii metra, na warszawskich Bielanach i Ursynowie. Niedawno zaanonsowany przez nas projekt Pereca 11 znajduje się w doskonałej lokalizacji w centrum miasta, tuż obok nowej stacji metra Rondo Daszyńskiego, choć do przystanku Świętokrzyska także bez trudu z osiedla będzie można dojść nawet pieszo.

Michał Skwarek z firmy Okam

Nasza inwestycja InCity powstaje niespełna 300 m od stacji metra Rondo Daszyńskiego. W kompleksie przy ul. Siedmiogrodzkiej w czterech budynkach znajdzie się 483 mieszkań. Budowa ma zostać ukończona do końca 2017 roku. Pierwszy etap osiedla został już oddany, a realizacja drugiej fazy trwała od marca 2013 roku. Kolejnych 97 mieszkań będzie oddane do użytku w ciągu najbliższych tygodni. Od początku roku nabywców znalazło ponad 260 mieszkań apartamentów z pierwszego oraz drugiego etapu budowy. Ze względu na wysoki standard wykonania i prestiżową lokalizację inwestycja nie jest objęta programem MdM.

Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg

W pobliżu drugiej linii metra, ok. 150 m od jednej z planowanych stacji metra na Bemowie powstaje osiedle Robyg – Young City. To wieloetapowa inwestycja, w której znajdzie się ok. 1.300 mieszkań, z czego ponad 700 lokali zostało już sprzedanych. Obecnie w sprzedaży znajduje się już 5. i 6. faza projektu. Do końca października br. w Young City można nabyć lokale w promocyjnej cenie 6.250 zł/mkw., czyli w limicie cenowym, który obejmuje program MdM.

Robyg jest zainteresowany nowymi gruntami, które zlokalizowane są w pobliżu drugiej linii warszawskiego metra. W kontekście nowych projektów rozważamy takie dzielnice jak: Bemowo, Wola czy prawobrzeżna część miasta wokół trasy podziemnej kolejki.

Andrzej Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development

Obecnie realizujemy dwie inwestycje na Woli: Espresso przy ulicy Jana Kazimierza oraz Verdis przy ulicy Sowińskiego. Oba projekty położone są w bliskiej odległości od nowych stacji drugiej linii metra. Mieszkań na tych osiedlach nie obejmuje MdM. W niedługim czasie chcemy również uruchomić trzecią inwestycję na warszawskiej Woli. Będzie to projekt City Link położony przy ulicy Skierniewickiej, tuż obok planowanej stacji metra Wolska.
Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

W najbliższych planach nie planujemy rozpoczęcia inwestycji w okolicy drugiej nitki metra. Jedna z naszych warszawskich inwestycji – Wizja Mokotów – znajduje się przy pierwszej linii kolejki – 5 minut od stacji metra Wierzbno, a ukończony już projekt – Mokotów Residence – przy stacji metra Służew.

Olga Prokopiak, dyrektor marketingu i PR w Yareal

W odległości ok. 10 minut pieszo od planowanej stacji metra Płocka powstaje nasza inwestycja Brylowska 2. W budynku z podziemnym dwukondygnacyjnym parkingiem, zlokalizowanym przy Skwerze im. A. Pawełka, niedaleko stacji kolejowej Warszawa Zachodnia, powstaną 74 mieszkania o pow. od 29 do 87 mkw. Prace budowlane zostaną zakończone na początku 2015 r. Ceny mieszkań zaczynają się od 7.200 zł/mkw. Oferta cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Dotąd nabywców znalazło 70 proc. mieszkań.

Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

Omnie PRESTIGE PR