Dobry moment na budowę domu

Dobry moment na budowę domu
Możliwość komentowania Dobry moment na budowę domu została wyłączona, 15/07/2013, przez␣, w␣Headline

Obecnie jest dobry moment na budowę domu – uważają eksperci. Zachętą do tego powinny być spadające ceny materiałów budowlanych, niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych oraz możliwość częściowego zwrotu podatku VAT za tegoroczne wydatki na wyroby budowlane.

Eksperci oceniają, że obecnie nie jest trudno znaleźć dobrą ekipę budowlaną, ponieważ jak wskazują dane Głównego Urzędu Statystycznego spada liczba inwestycji budowlanych. Jest również szansa na negocjowanie niższych stawek.

Kolejną zachętą do budowy domu w tym roku, zdaniem Turka, powinny być zmiany w podatku VAT. „Jeżeli zdążymy uzyskać pozwolenie na budowę i kupić materiały budowlane do końca tego roku, to możemy ubiegać się o częściowy zwrot podatku VAT. To może być nawet kilkanaście tysięcy złotych” – wyjaśnił. Jak zaznaczył, zgodnie z propozycją resortu finansów przyszłoroczne wydatki na wyroby budowlane nie będą podlegały już częściowemu zwrotowi podatku VAT.

Źródło:

https://www.forbes.pl

Omnie Anna Prorok

Współpracuje z portalem szybko.pl od 2012 jako ekspert w dziedzinie Nieruchomości na codzień . Zajmuje się redakcją newsów działów Polska, Regiony i Świat. W 2014 uczestniczyła w Targach Mieszkań i Domów organizowanych przez Nowy Adres jako prowadząca seminarium pt. Mieszkanie dla Młodych w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.