Ciągle jeszcze dobry czas dla deweloperów

Możliwość komentowania Ciągle jeszcze dobry czas dla deweloperów została wyłączona, 12/05/2011, przez␣, w␣kredyty, mieszkaniowe, nieruchomości, raporty

Jak podaje wyborcza.biz, sytuacja mieszkaniowa na polskim rynku nie należy do napawających optymizmem. Polska należy do krajów z najgorszą relacją cen mieszkań do dochodów.

Według zapowiedzi firmy doradczej REAS, dzięki wzrostowi zarobków, w nadchodzących latach nastąpi nieznaczna poprawa dostępności mieszkań w Polsce. Ma to być efekt stosunkowo dobrze prosperującej gospodarki.

Jeśli chodzi o deweloperów, mają oni jeszcze około pięć korzystnych lat. Potem zainteresowanie kupnem mieszkania może zmaleć nawet o jedną trzecią z powodu niżu demograficznego.

Jeśli chodzi o obecną sytuację na rynku, jest ona zależna od Rady Polityki Pieniężnej, która już po raz trzeci w tym roku podniosła stopy procentowe. To spowodowało, że raty kredytu mieszkaniowego wzrosły kolejny raz.

 

Źródło: wyborcza.biz

Photo by American1990 (CC-BY)

Tagi:␣
front

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.