Deweloperzy przeciwni nowej ustawie

Deweloperzy przeciwni nowej ustawie
Możliwość komentowania Deweloperzy przeciwni nowej ustawie została wyłączona, 27/07/2011, przez␣, w␣finanse, inwestycje, mieszkaniowe, prawo

Poselski projekt o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego nakłada na dewelopera obowiązek stosowania rachunku powierniczego. Przedstawiciele Polskiego Związku Firm Deweloperskich informuja, że może to doprowadzić do usunięcia z rynku małych i średnich firm.

Z ustawy wynika, że firma deweloperska będzie musiała mieć zabezpieczenie do swojej inwestycji w postaci gotówki albo nieruchomości o wartości zblizonej do planowanego projektu. Według PZFD na to mogą sobie pozwolić tylko duże firmy.

Współautorka projektu ustawy Aldona Młyńczak uważa, że takie rozwiązania są niezbędne do wyeliminowania nadużyć na rynku. Według niej, skutki nie będą tak zgubne dla firm deweloperskich, jak one same zapowiadają.

 

Źródło: gazeta.pl

Photo by Kpalion (CC-BY)

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.