Czy deweloper da rabat na duże mieszkanie?

Czy deweloper da rabat na duże mieszkanie?
Możliwość komentowania Czy deweloper da rabat na duże mieszkanie? została wyłączona, 13/05/2015, przez␣, w␣apartamenty, deweloperzy, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości

Jakie największe mieszkania oferują deweloperzy? Ile kosztują? Czy dostaniemy rabat na duży lokal? Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, w których inwestycjach można negocjować ceny.

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Największe mieszkania w naszej ofercie mają 80 -100 m kw. Tego typu lokale można znaleźć w większości prowadzonych przez nas projektów, a ich cena zaczyna się od 4 300 zł/m kw. Udział tego rodzaju mieszkań w ofercie zależy od lokalizacji, podobnie jak tempo ich sprzedaży. Aktualnie nie prowadzimy promocji dotyczących dużych mieszkań, warto jednak zaznaczyć iż z uwagi na metraż, cena za mkw. w przypadku takich mieszkań jest niższa od mniejszych lokali w danym projekcie.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

Duże mieszkania, o powierzchni do 130 m kw., oferujemy w warszawskim projekcie Kolska od Nowa. Generalnie jednak staramy się projektować większe lokale tak by móc łączyć je z sąsiednimi mieszkaniami na życzenie klienta. Z naszych doświadczeń wynika, że dobrze zaaranżowane, duże mieszkania sprzedają się najczęściej już na początku realizacji inwestycji. Ich odbiorcy to wymagające osoby, starające się wybrać najlepszy lokal z oferty.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

Coraz więcej osób pyta o duże mieszkania, ale nadal są one dostępne tylko dla wybranej grupy osób. Największe mieszkania, jakie posiadamy w ofercie, liczą ponad 100 m kw. Mamy na przykład pięciopokojowe mieszkanie o powierzchni 117 m kw. z dużym tarasem w ukończonym budynku w osiedlu Neptun Ząbki pod Warszawą. Kosztuje 4 700 zł/m kw. i plasuje się w najniższym przedziale cen oferowanych w tej inwestycji. W rozpoczętym właśnie etapie inwestycji Śródmieście Wilanów (budynek E) mieszkanie pięciopokojowe o metrażu 104 m kw. można kupić w promocyjnej cenie 6 700 zł/m kw.

Karolina Guzik, koordynator sprzedaży Skanska Residential Development Poland

W Osiedlu Mickiewicza w Warszawie największe mieszkania mają 106 m kw. Podobnie jest w stołecznym Parku Ostrobramska, gdzie oferujemy lokale o metrażu 110 m kw. w cenie od 6 000 zł za m kw.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

Mieszkania o dużej powierzchni mamy w ofercie dwóch osiedli w Warszawie: ConceptHouse Mokotów i Capital Art Apartments obok Ronda Daszyńskiego. W Capital Art Apartments oferujemy już tylko jeden taki lokal – trzy pokoje o powierzchni 115 m kw., w cenie 9 000 zł za m kw. Osoby, które w nim zamieszkają będą miały do dyspozycji dwie łazienki i dwie loggie o metrażach 10 m kw. i 4 m kw.

W ConceptHouse Mokotów mamy w ofercie dwa dwupoziomowe apartamenty o powierzchni 163 i 166 mkw. w cenie 7 900 zł za m kw. Są to lokale o podwyższonym standardzie, z dużymi przeszkleniami i podwyższonymi stropami oraz preinstalowaną klimatyzacją.

Zazwyczaj duże mieszkania dłużej czekają na właściciela, ponieważ są dostępne dla węższej grupy klientów. W ConceptHouse Mokotów w ramach wprowadzonej właśnie oferty specjalnej – Ostateczna wyprzedaż – obniżyliśmy ceny lokali o ok. 5 proc., a miejsc postojowych do 26 tys. zł. Oferujemy możliwość indywidualnego negocjowania ostatecznej ceny zakupu.

Monika Kudełko z firmy Activ Investment

W naszej inwestycji 4 Wieże (Wieża C) w Katowicach oraz Skarbowców II we Wrocławiu, największe mieszkania mają ponad 100 m kw. Ceny mieszczą się w przedziale 4 750 – 4 800 zł/m kw. brutto, jednak zawsze istnieje możliwość indywidualnych negocjacji.

W krakowskich inwestycjach Okulickiego i Banacha największe mieszkania mamy o powierzchni 72 m kw. Klientom poszukującym większych lokali oferujemy możliwość łączenia mieszkań. Należy przyznać, że większe lokale zawsze pozostają dłużej w ofercie niż mniejsze, ze względu na wyższą cenę.

Alicja Dolińska, dyrektor działu marketingu i reklamy Dolcan

Największe mieszkania są dostępne w naszych inwestycjach bezczynszowych. W warszawskiej Białołęce w projekcie Kamyk Zielony można kupić 160-metrowe mieszkanie już za 460 tys. zł. To niezwykle okazyjna cena, mieszkanie ma własny ogródek i poddasze.

W centralnie położonej, warszawskiej inwestycji Ogrody Ochota można zakupić mieszkanie 104-metrowe w cenie 7 100 zł za m kw.

Duże metraże, nawet 218 m kw., oferujemy również w inwestycji domów jednorodzinnych Wellhome Zacisze w Warszawie. Ze względu na luksusowy charakter projektu i dużą powierzchnię ogrodu ceny nieruchomości są wyższe.
W Rembertowie w Osiedlu Magenta oferujmy segmenty o powierzchni 170 m kw. w cenie ok. 5 000 zł/m kw.

Zuzanna Kordzi dyrektor ds. handlowych w ECO-Classic

Największe mieszkania możemy zaproponować w warszawskim projekcie Hubertus. Są to apartamenty dwupoziomowe o powierzchni 178 m kw. z 60-metrowymi ogrodami w cenie 1 398 000 zł.

W inwestycji TRIO przy ul. Stawki w Warszawie oferujemy penthous’y o powierzchni 151 i 152 m kw. na 16 i 17 piętrze z widokiem na panoramę miasta. W przypadku największych apartamentów ceny negocjowane są indywidualnie.

Urszula Hofman, reprezentująca Grupę Inwest

Do klientów zainteresowanych zakupem dużych mieszkań staramy się zawsze podejść bardzo indywidualnie i zapewnić im możliwie dowolną aranżację powierzchni. Takie mieszkania na nabywców nie czekają długo. Mamy jeszcze dostępne dwa gotowe lokale o powierzchni 86 m kw. w warszawskiej Pradze Południe przy ul. Morgowej. Z kolei w inwestycji przy ul. Siedleckiej w Warszawie dostępne jest jeszcze jedno mieszkanie o powierzchni 80 m kw.

Jarosław Jankowski, prezes zarządu Grupy Waryński

W inwestycji Miasto Wola w Warszawie przygotowaliśmy przestronne kilkupokojowe apartamenty, których powierzchnia przekracza 100 m kw. Usytuowane są na ostatnich kondygnacjach kaskadowych budynków, dzięki czemu ich mieszkańcy będą mieli dostęp do dużych, komfortowych tarasów. Tego typu mieszkania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Największy apartament, oferowany w pierwszym etapie projektu, liczył 143 m kw. i znalazł nabywcę niedługo po rozpoczęciu sprzedaży. Powierzchnia największego mieszkania, jakie mamy obecnie w ofercie w pierwszym etapie osiedla, wynosi 126 m kw., a w drugiej fazie Miasta Wola największe mieszkanie liczy 104 m kw.

Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest

Duże mieszkania oferujemy w inwestycji Krasińskiego 58 na warszawskim Żoliborzu i w projekcie Na Sokratesa w dzielnicy Bielany. Klienci mogą w nich kupić mieszkania o powierzchni nawet 100 m kw. Aktualnie na rynku zaczyna brakować takich mieszkań, stąd daje się zauważyć większe zainteresowanie tego typu lokalami już na etapie budowy. Klienci mogą skorzystać z przygotowanych przez nas promocji, które wiążą się z obniżką cen mieszkań, miejsc postojowych, czy komórek lokatorskich.

Wojciech Stisz z Barc Warszawa

Warszawska Białołęka, w której prowadzimy naszą flagową inwestycję – Tarasy Dionizosa, oferuje jedne z najtańszych mieszkań w mieście, które wybierają najczęściej młodzi ludzie, chcący się usamodzielnić. Mieszkania kilkupokojowe, na które decydują się rodziny z dziećmi, dostępne w projektach zlokalizowanych w tej dzielnicy na ogół są również kompaktowe. W naszym projekcie przy ul. Winorośli największe lokale czteropokojowe mają powierzchnię 73 m kw. i kosztują ok. 430 tys. zł.

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol

Największe mieszkania, dwupoziomowe, o powierzchni do 220 m kw. mamy w prestiżowej inwestycji Hill Park Apartments w warszawskich Bielanach. Na działce o powierzchni blisko 4 hektarów wybudowanych zostało 13 czteroapartamentowych domów z elegancką drewniano-kamienną elewacją łączoną ze szkłem. Apartamenty na niższych kondygnacjach mają ogródki, a położone na piętrze – tarasy. W promocyjnej cenie – 7 490 zł za metr kw. mamy w ofercie kilka mieszkań o powierzchni ok. 200 m kw. Mieszkania w Hill Park są przestronne, mają dobrze oświetlone pokoje dzienne z przylegającymi do nich jadalniami i kuchniami.

Magdalena Rurarz, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Victoria Dom

Największe mieszkanie, jakie oferujemy obecnie w warszawskiej inwestycji Viva Garden to trzypokojowy lokal o powierzchni 56 m kw. w cenie 5 800 zł/m kw. W Osiedlu Classic w Warszawie mamy mieszkania czteropokojowe o metrażu 70 m kw. w cenie od 5 690 -5 790 zł/m kw. W kolejnym etapie tej inwestycji, który niebawem rozpoczniemy, zaproponujemy duże mieszkania. Będzie również możliwość łączenia mieszkań, co pozwoli osiągnąć powierzchnie nawet ponad 100 m kw.

W naszej najnowszej inwestycji – Osiedle Przy Parku – przy ul. Rembielińskiej na warszawskim Targówku, która trafi do sprzedaży w ciągu najbliższych 2 tygodni, największe mieszkanie czteropokojowe będzie miało 60 m kw. W przypadku pierwszego budynku w tym projekcie będzie możliwość łączenia mieszkań, by uzyskać większy metraż. W kolejnych budynkach na ostatnich dwóch kondygnacjach zaprojektowane zostały mieszkania o powierzchni do 85 m kw. i wysokości 3 metrów.

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

Największy wybór mieszkań o większych metrażach można znaleźć w naszej inwestycji z segmentu premium – Apartamenty Sowiniec – znajdującej się przy ul. Wiosennej w Woli Justowskiej w Krakowie. To luksusowa enklawa budynków apartamentowych usytuowana nieopodal Willi Decjusza. W każdym domu znajdzie się do 6 jedno i dwupoziomowych apartamentów o powierzchni do 185 m kw. W cenie apartamentu oferujemy projekt wykończenia oraz aranżacji wnętrz zgodny z wymaganiami klienta.

Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.
Największe lokale posiadamy w inwestycji Bliska Wola – o powierzchni ok. 120 m kw., w Katowicach w osiedlu Nowe Tysiąclecie – do 128 m kw. oraz w osiedlach Villa Campina i Zielona Dolina – o powierzchni do 86 m kw. Lokale o powierzchni do 100 m kw. cieszą się sporym zainteresowaniem, np. w Bliskiej Woli oraz Nowym Tysiącleciu mieszkania 3 i 4-pokojowe sprzedały się w pierwszej kolejności. Obecnie w promocji oferujemy duże mieszkania o powierzchni 86 m kw. w osiedlu Zielona Dolina w warszawskiej Białołęce, gdzie obniżyliśmy cenę za m kw. do 4 324 zł.
Autor: Kamil Niedźwiedzki, analityk Dompress.pl

Tagi:␣
dompress

Omnie PRESTIGE PR