W czwartek decyzja ws. pasa

W czwartek decyzja ws. pasa

W czwartek wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego podejmie decyzję w sprawie ponownego otwarcia pasu startowego na lotnisku w Modlinie. Jaromir Grabowski przyznaje, że ekspertyza Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych wykazała, że remontowany odcinek w dalszym ciągu nie nadaje się do użytku.

Inspektor weźmie pod uwagę również ekspertyzę Politechniki Wrocławskiej, a także informacje o mieszankach użytych do załatania pęknięć.

Tanie linie lotnicze Ryanair informują o przeniesieniu swoich lotów na Lotnisko Chopina do 5 lutego.

Źródło: www.tvnwarszawa.pl

Photo by Mazaki (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

2 komentarze

  1. 24 stycznia, 2013 9:59

    drogą pojadą zwykli kierowcy. Do tej pory wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego nie wydał zgody na użytkowanie trasy, m. in. z powodu braku zjazdów ewakuacyjnych. Dzisiejsza zgoda inspektora jest warunkowa. Zostanie podtrzymana jeśli GDDKiA w krótkim czasie usunie usterki.

  2. 24 stycznia, 2013 4:11

    Zatem pan minister wie o tym, ale nic z tym nie robi. W raporcie z 2010 r. Europejska Agencja Kolejowa wykazała, że polskie koleje były wtedy najbardziej niebezpieczne w całej Wspólnocie. Raport mówi, że w 2010 r. to właśnie w Polsce najczęściej dochodziło do wypadków kolejowych – było 449, w całej Unii – ponad 2400.