Przyszłe losy polskich autostrad

Możliwość komentowania Przyszłe losy polskich autostrad została wyłączona, 17/06/2011, przez␣, w␣E2012, infrastruktura, miasta, regiony

Do rozpoczęcia Euro 2012 pozostał rok. Do tego czasu Polska powinna zakończyć budowę autostrady A2. W GDDKiA trwają narady związane z koordynacją prac. Rozpisanie nowego przetargu opóźni prace o kilka miesięcy. Budową mogą zająć się również firmy, które budują sąsiadujące odcinki. To jednak zwiększy koszty o miliard złotych.

GDDKiA popadła również w konflikt z polsko-irlandzkim konsorcjum, które buduje odcinek autostrady A1. Irlandczycy chcą zmienić technologię utwardzania nasypów, na co nie chce zgodzić się administracja.

Na koniec czeka nas budowa autostrady A4, która ma połączyć Zachód ze Wschodem. Pracownicy administracji uważają, że nie ma szans na zakończenie tego projektu do rozpoczęcia Euro.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, Photo by Tage Olsin (Wikimedia Commons)

Omnie Justyna Kostrzewska

Specjalista ds. PR i marketingu w firmie Szybko.pl Sp. z o.o. od czerwca 2009 r. do lipca 2012 r. Jeden z redaktorów serwisu abcNieruchomości.pl. Absolwentka filologii rosyjskiej i etnologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowego Studium Public Relations.