Coraz więcej transakcji na rynku gruntów

Coraz więcej transakcji na rynku gruntów
Możliwość komentowania Coraz więcej transakcji na rynku gruntów została wyłączona, 18/08/2014, przez␣, w␣Headline, komercyjne, mieszkaniowe, nieruchomości

Jak informuje propertynews.pl, liczba transakcji na rynku gruntów w pierwszym półroczu tego roku zwiększyła się o 115-120 proc. w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku (ich wartość skoczyła z 300 mln zł do 650 mln zł).

Nawet 70 proc. przeprowadzonych transakcji dotyczy rynku mieszkaniowego, 20-25 proc. – gruntów pod obiekty handlowe i usługowe, a 5 proc. – pod magazynowe.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku aż 80 proc. transkacji miała miejsce na rynku warszawskim. Jak ocenia Emil Domarecki z Colliers International:  – Poszukiwane są tereny dobrze przygotowane, bez wad prawnych, z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, pozwoleniami na budowę, takie które umożliwiają bardzo szybkie wejście w fazę realizacji inwestycji.

Pozytywny trend ma się utrzymać jeszcze przez resztę roku.

Więcej informacji o cenach nieruchomości komercyjnych

Źródło: www.propertynews.pl

Photo by Myrabella (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.