Comarch postawił na Skanska

Comarch postawił na Skanska
Możliwość komentowania Comarch postawił na Skanska została wyłączona, 17/06/2015, przez␣, w␣architektura i design, biurowe, budownictwo, deweloperzy, Headline, inwestycje, komercyjne, Łódź, usługowe

Skanska została generalnym wykonawcą nowego gmachu biurowca Comarch. Znajdujące się przy ul. Jaracza 76/78 w Łodzi mury dawnej fabryki Wienera wbudowane zostaną w nowy obiekt pod nadzorem konserwatora zabytków. Zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2016 r.

Wykonanie biurowca dla firmy Comarch to przedsięwzięcie na dużą skalę. W ramach umowy spółka wybuduje budynek biurowy wraz z parkingiem podziemnym. Przebudowy i adaptacji wymagać będzie również wzniesiony w okresie międzywojennym istniejący budynek pofabryczny. Ponieważ budynek wpisany jest do ewidencji zabytków prace prowadzone będą pod stałym nadzorem konserwatora zabytków.

W ramach przedsięwzięcia Skanska zagospodaruje też obszar wokół obiektu. Zbuduje chodniki, drogi, oświetlenie, ogrodzenie oraz elementy małej architektury. Pracownicy obiektu będą mogli również skorzystać z terenu zielonego, który Skanska wykona po wschodniej stronie działki.

Obiekt będzie łączył funkcję konferencyjną i biurową. Strefa konferencyjna zlokalizowana będzie na pierwszych trzech kondygnacjach. Nad nimi będzie górowała wieża składająca się z dodatkowych sześciu kondygnacji biurowych. Na parterze, w przestrzeni rekreacyjnej zlokalizowane będzie bistro.

Sprawdź ceny najmu powierzchni biurowej

Źródło: mp

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.