CH Auchan w Piasecznie nie będzie rozbudowane

CH Auchan w Piasecznie nie będzie rozbudowane
Możliwość komentowania CH Auchan w Piasecznie nie będzie rozbudowane została wyłączona, 15/02/2016, przez␣, w␣architektura i design, budownictwo, deweloperzy, handlowe, Headline, komercyjne, Warszawa

Naczelny Sąd Administracyjny wstrzymał rozbudowę centrum handlowego w Piasecznie. Mieszkańcy obawiali się zbyt dużego hałasu, spalin i korków, jednak burmistrz Piaseczna zgodził się na inwestycję. Teraz mieszkańcy mogą odetchnąć, sąd uznał ich racje.

Inwestor chciał dobudować do istniejącego CH Auchan trzy kondygnacje, parking podziemny a także stację benzynową. Powierzchnia handlowa centrum wynosiłaby ok. 60 tys. mkw. Mieszkańcy sąsiadujących z centrum handlowym ulic obawiali się hałasu, korków a także zanieczyszczenia terenu. NSA orzekł, że raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko jest niekompletny i wydał decyzję o wstrzymaniu rozbudowy.

Sprawdź ceny najmu powierzchni handlowej i usługowej

źródło: tvnwarszawa.tvn24.pl

fot. pixabay.com

 

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.