Bez 18% wkładu własnego nie kupisz mieszkania

Bez 18% wkładu własnego nie kupisz mieszkania
Możliwość komentowania Bez 18% wkładu własnego nie kupisz mieszkania została wyłączona, 07/01/2015, przez␣, w␣ceny, Headline, kredyty, nieruchomości, podatki, prawo

Banki będą wymagały 10 proc. wkładu własnego, ale dochodzą również koszty związane z prowizją, podatkiem czy wynagrodzeniem notariusza. Wynika z tego, że osoba ubiegająca się o kredyt musi mieć 13-18 proc. wkładu własnego w gotówce.

Banki nie finansują innych kosztów związanych z kredytem. Są to m.in.: prowizja od kredytu (2 proc.), koszty notarialne (1 proc.), prowizje dla pośrednika w obrocie nieruchomościami (2-3 proc.) oraz podatek od czynności cywilno-prawnych (2 proc.).

Celem zmiany wprowadzanej przez Rekomendację S zwiększenie bezpieczeństwa naszego systemu bankowego, poprzez postawienie przed klientem większych wymogów co do współfinansowania zakupu nieruchomości.

Źródło: www.interia.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.