Bernadovo – najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland w Trójmieście

Bernadovo – najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland w Trójmieście
Możliwość komentowania Bernadovo – najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland w Trójmieście została wyłączona, 06/06/2022, przez␣, w␣Headline, Uncategorized

Po sukcesie Czterech Oceanów w Gdańsku, BPI Real Estate Poland rusza z realizacją nowej inwestycji mieszkaniowej w Trójmieście. Tym razem w Gdyni na Wzgórzu Bernadowo, belgijski deweloper wybuduje 18 kameralnych budynków. Bernadovo będzie inwestycją realizowaną w duchu zrównoważonego rozwoju, a w projekcie inwestycji nie zabraknie ekologicznych rozwiązań. Łącznie w ramach najnowszego projektu BPI Real Estate Poland powstanie 108 apartamentów o podwyższonym standardzie i średniej powierzchni 90 mkw. Ich niewątpliwym atutem jest unikatowe położenie na granicy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, do którego wyjście będzie znajdowało się bezpośrednio z terenu eksluzywnego osiedla. Bajeczny widok na korony drzew lasu jest kolejnym powodem, dla którego projekt już dziś wzbudza duże zainteresowanie klientów.

Najnowsza inwestycja BPI Real Estate Poland zlokalizowana jest przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni. Jest to drugi w Trójmieście i ośmy w Polsce projekt mieszkaniowy w portfolio belgijskiego dewelopera. W ramach osiedla Bernadovo powstanie 18 kameralnych, zaledwie 3-kondygnacyjnych (2-piętrowych) budynków, w których znajdą się apartamenty o powierzchni od 43 do 146 mkw. z przynależnymi dużymi ogródkami, przestronnymi balkonami lub, w przypadku apartamentów położonych na najwyższych piętrach, tarasami o imponującej powierzchni nawet 80 mkw. Projekt przewiduje również podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi. Z licznych udogodnień dla mieszkańców warto wymienić salę klubową, siłownię, rowerownie, stojaki na rowery przy każdym budynku, a także specjalne punkty do mycia rowerów lub czworonożnych pupili.  

Bernadovo jest jednak przede wszystkim inwestycją mieszkaniową zaprojektowaną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ponad połowę powierzchni działki stanowi las zagospodarowany alejkami spacerowymi, strefami wypoczynku, placem zabaw, tablicami dydaktycznymi, czy domkami i hotelami dla małych zwierząt, ptaków i owadów. Na osiedlu nie zabraknie ekologicznych rozwiązań, jak zielone dachy, panele fotowoltaiczne, czy specjalnie zaprojektowany system, który pozwoli w całości wykorzystać wodę opadową. Wszystkie te rozwiązania stanowią naturalne uzupełnienie unikatowego sąsiedztwa lasu. 

Polska jest ważnym rynkiem dla BPI Real Estate, dlatego stale poszukujemy tu atrakcyjnych gruntów pod realizację nowych inwestycji, koncentrując się na regionach, w których jesteśmy już obecni. Po sukcesie projektu Cztery Oceany w Gdańsku, wiedzieliśmy, że chcemy zrealizować kolejną inwestycję w Trójmieście. Tym razem nasz wybór padł na Gdynię. Postawiliśmy też na nieco inną, bardziej kameralną koncepcję zabudowy, dostosowując założenia naszego projektu do wyjątkowego otoczenia lasu – powiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland. 

Dzielnica Mały Kack w Gdyni, w której będzie realizowana inwestycja, jest bardzo atrakcyjnym miejscem do życia, ze względu na znajdującą się tu pełną infrastrukturę handlowo-usługową, przychodnie, żłobki, przedszkola, szkoły oraz doskonałą komunikację zarówno z morzem, jak i wszystkimi najważniejszymi punktami w całym Trójmieście.

– Przystępując do realizacji każdej nowej inwestycji, stawiamy sobie ten sam cel – spełnić  obecne i przyszłe potrzeby naszych klientów. Bernadovo łączy niemożliwe – daje możliwość zamieszkania niemal na łonie natury, w bezpiecznej odległości od miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów, a jednocześnie zapewnia doskonały dostęp do miejskich udogodnień. Jest doskonałą alternatywą dla domu na przedmieściach, bo dzięki zielonemu otoczeniu i kameralnej zabudowie zapewnia prywatność, a jednocześnie pozwala korzystać ze wszystkich atrakcji wielkiego miasta – powiedział Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland. 

Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na drugi kwartał 2024 roku, a jej generalnym wykonawcą będzie CFE Polska – spółka z tej samej grupy kapitałowej, do której należy BPI Real Estate Poland.

Ceny apartamentów w ofercie BPI Real Estate Poland dla inwestycji Bernadovo zaczynają się od 16 000 PLN/ mkw. (Cena zawiera miejsce postojowe i komórkę lokatorską).

O BPI Real Estate

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie na rynku nieruchomości mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje dewelopera wyróżnia przede wszystkim innowacyjność oraz dbałość o szczegóły – urbanistyczne, architektoniczne, konstrukcyjne, ekologiczne, społeczne, w efekcie tworząc przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy. 

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 roku i notowanej na giełdzie Euronext w Brukseli. Grupa CFE zatrudnia obecnie ponad 8000 pracowników na wszystkich kontynentach, prowadząc działalność w trzech kluczowych obszarach. Pierwszym z nich, za który odpowiada spółka DEME, jest działalność w zakresie robót związanych z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych. Drugim filarem działalności grupy jest generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i tych związanych z infrastrukturą kolejową prowadzonych pod marką CFE w Belgii, Luksemburgu, Polsce i Tunezji. Trzecim filarem, za który odpowiada BPI Real Estate, jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości. Nowym obszarem działalności grupy jest proekologiczne budownictwo z drewna realizowane poprzez spółkę Wood Shapers z siedzibą w Luksemburgu. 

Omnie Katarzyna Maciak