Bańka na brytyjskim rynku?

Bańka na brytyjskim rynku?
Możliwość komentowania Bańka na brytyjskim rynku? została wyłączona, 05/02/2014, przez␣, w␣Europa, Headline, inwestycje, mieszkaniowe, nieruchomości, świat

Ceny mieszkań i domów w Londynie rosną systematycznie od kilku lat. Ekspertów zaczyna niepokoić ten trend, ponieważ ceny są zbyt wysokie dla mieszkańców Wysp. Przykładowo na ulicy Bishops Avenue jedna trzecia domów jest pusta. Właścicielami pozostałych są podobno ludzie związani z saudyjską rodziną królewską.

Bańka na brytyjskim rynku pękła w 2008 r. Możliwe, że sytuacja się powtórzy. Najdroższe londyńskie nieruchomości kupują głównie inwestorzy z Rosji, Malezji, Singapuru, Chin i Arabii Saudyjskiej. Knight Frank informuje, że w ciągu ostatnich dwóch lat to właśnie cudzoziemcy kupili 73 proc. nowych domów w centrum Londynu.

Grupa ekonomistów z EY Item Club ostrzega, że w 2018 r. średnia cena domu w Londynie wzrośnie z aktualnych 450-480 tys. funtów do 600 tys. funtów.

Sprawdź aktualne ceny nieruchomości w Polsce

Źródło: wyborcza.biz

Photo by Mewiki (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.