ASICS wchodzi do Polski – dwa salony w centrach FACTORY

Możliwość komentowania ASICS wchodzi do Polski – dwa salony w centrach FACTORY została wyłączona, 12/06/2012, przez␣, w␣Uncategorized

Debiut marki ASICS na polskim rynku odbędzie się w dwóch sklepach zlokalizowanych w centrach outlet FACTORY, zarządzanych przez NEINVER. Salony ze sportowym obuwiem i odzieżą ASICS rozpoczną działalność na przełomie lipca i sierpnia w FACTORY Warszawa Ursus oraz w FACTORY Kraków.

Nowy najemca zajmie w sumie ponad 464 m2  – 221,84 m2 w Warszawie i 242,80 m2 w Krakowie. ASICS to firma z 50-letnią tradycją w tworzeniu i rozwoju innowacyjnych rozwiązań technologicznych obuwia, odzieży i akcesoriów sportowych. Produkty marki ASICS powstają we współpracy z naukowcami i profesjonalnymi sportowcami, dzięki czemu dostępny asortyment zapewnia sportowcom – zarówno zawodowym jak i amatorom – komfort oraz dobre wyniki w uprawianej dyscyplinie.

„Kolejna marka inauguruje swoją obecność na polskim rynku właśnie w FACTORY. To najlepszy dowód, że po dekadzie rozwoju naszych centrów outlet, znaczenie tego formatu wciąż rośnie i że jest on coraz atrakcyjniejszy dla sieci handlowych. Dzięki międzynarodowym relacjom wprowadzamy nową markę, a start ASICS z dwoma sklepami to zapowiedź kolejnych debiutów w FACTORY” – mówi Agata Brzezińska, Dyrektor ds. Najmu NEINVER Polska.

FACTORY Ursus – obchodzące w tym roku dziesięciolecie – to pierwsze na polskim rynku centrum typu outlet. Zostało otwarte przez NEINVER Polska w 2002 roku. Na powierzchni 13 500 m2 klienci FACTORY Ursus mają do dyspozycji 80 sklepów oraz 1 000 miejsc parkingowych.

Z kolei FACTORY Kraków jest najnowszym centrum wyprzedażowym uruchomionym przez NEINVER Polska, a jednocześnie największym tego typu obiektem w kraju. Liczące 22 000 m2 centrum wyprzedażowe funkcjonuje na poziomie +1, w FUTURA Park Kraków, w którym NEINVER – pod jednym dachem – pioniersko połączył outlet z parkiem handlowym o identycznej powierzchni W lutym 2012 roku FUTURA Park Kraków został uhonorowany prestiżową nagrodą „Park handlowy roku” w konkursie CEE Retail Real Estate Awards. W marcu 2012 roku obiekt uzyskał końcowy certyfikat środowiskowy BREEAM, uzyskując ocenę bardzo dobrą we wszystkich 10 kategoriach. Tym samym FUTURA Park Kraków stał się pierwszym w Polsce obiektem handlowym, który przeszedł pozytywną weryfikację BREEAM dwukrotnie – na etapie projektu i po oddaniu do użytku.

Za komercjalizację obu centrów wyprzedażowych odpowiada inwestor i zarządca obiektu, firma NEINVER.

Omnie NEINVER

NEINVER jest jedną z czołowych firm działających na europejskim rynku nieruchomości. Spółka jest inwestorem, deweloperem i zarządcą nieruchomości. NEINVER posiada doświadczenie w najważniejszych sektorach branży nieruchomości, obecnie działa w sześciu krajach: w Hiszpanii, Niemczech , we Włoszech, Polsce, Francji i Portugalii. Pod marką FACTORY, NEINVER wprowadził koncepcję centrum outlet do Hiszpanii i Polski i od lat pozostaje liderem na tych rynkach. Firma jest także drugim co do wielkości operatorem centrów outlet w Europie. W 2009 roku NEINVER skonsolidował swoje centra outlet w Portugalii, Niemczech i Włoszech, wprowadzając nową markę „The Style Outlets”. NEINVER zarządza „IRUS European Retail Property Fund”, który jest jednym z największych prywatnych paneuropejskich funduszy na rynku nieruchomości. W Polsce NEINVER obecny jest od 2000 roku. Firma wybudowała dotychczas 158 500 mkw. powierzchni handlowej, a w portfolio nowopowstających obiektów w Polsce znajduje się około 250 000 mkw. powierzchni handlowej, biurowej i przestrzeni publicznej. W 2002 NEINVER uruchomił pierwsze w kraju centrum outlet FACTORY Warszawa Ursus. W 2007 powstała Galerii Malta - największe centrum handlowo-rozrywkowe w zachodniej Polsce - za realizację której firma otrzymała tytuł „Budowa Roku”. W 2008 NEINVER zrealizował autorską koncepcję FUTURA Park, łączącą centrum outlet z tradycyjnym parkiem handlowym we Wrocławiu. Otwierając w 2011 roku FUTURA Park Kraków, NEINVER pioniersko połączył oba koncepty sprzedażowe pod jednym dachem. Krakowski FUTURA Park to pierwszy w Polsce istniejący kompleks handlowy z certyfikatem BREEAM, potwierdzającym najwyższe standardy ekologiczne budynku. Od 2009 roku NEINVER realizuje największy z dotychczasowych projektów – rewitalizację centrum Katowic. Inwestycja obejmuje budowę nowego dworca kolejowego oraz układu komunikacyjnego wokół, budowę Galerii Katowickiej i budynku biurowego, a także podziemnego dworca autobusowego. *** NEINVER Asset Management Polska odpowiada za kompleksowe zarządzanie, w ramach którego realizuje usługi związane z bieżącym utrzymaniem i marketingiem obiektów. Firma koncentruje się na podejmowaniu działań zmierzających do regularnego wzrostu wartości nieruchomości. Obecnie NEINVER Asset Management Polska zarządza nieruchomościami o łącznej powierzchni najmu 158 500 mkw. W portfolio firmy znajdują się centra outlet: FACTORY Warszawa, FACTORY Wrocław, FACTORY Poznań, FACTORY Kraków, parki handlowe FUTURA we Wrocławiu i Krakowie, oraz poznańskie centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Malta.