37,5 mln zł kary dla polsko-francuskiego konsorcjum spółek Eiffage Budownictwo Mitex i Eiffage Construction

37,5 mln zł kary dla polsko-francuskiego konsorcjum spółek Eiffage Budownictwo Mitex i Eiffage Construction
Możliwość komentowania 37,5 mln zł kary dla polsko-francuskiego konsorcjum spółek Eiffage Budownictwo Mitex i Eiffage Construction została wyłączona, 08/01/2015, przez␣, w␣Białystok, deweloperzy, Headline, prawo, publiczne

Polsko-francuskie konsorcjum – pierwszy wykonawca miejskiego stadionu – musi zapłacić 37,5 mln zł kar umownych i odszkodowania miastu Białystok. Wyrok Sądu Okręgowego nie jest jednak prawomocny.

Proces, który trwa już trzy lata związany jest z tym, że że w połowie 2011 roku miasto wypowiedziało, z powodu opóźnienia, umowę pierwszemu wykonawcy tego obiektu, polsko-francuskiemu konsorcjum spółek Eiffage Budownictwo Mitex i Eiffage Construction.

Pozwane konsorcjum chciało nie tylko oddalenia powództwa, ale też w pozwie wzajemnym domagało się od miasta w sumie ponad 30 mln zł.

Sąd zasądził miastu 13 mln zł z tytułu kar umownych, a także część kwoty odszkodowania. Sąd zasądził tzw. wymagalną część roszczenia, czyli 23,5 mln zł, które miasto zapłaciło już wykonawcy wybranemu w drugim przetargu. Jednocześnie w całości oddalił powództwo wzajemne złożone przez wykonawcę.

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

Omnie Karolina Skrzeczyńska

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz absolwentka historii. Współpracuje z Szybko.pl od grudnia 2014 roku. Interesuje się zabytkami nieruchomymi oraz planowaniem przestrzennym.