11 mln pustych domów w Europie

11 mln pustych domów w Europie
Możliwość komentowania 11 mln pustych domów w Europie została wyłączona, 25/02/2014, przez␣, w␣domy, Europa, Headline, mieszkania, mieszkaniowe, nieruchomości, świat

Brytyjski “Guardian” opublikował artykuł, z którego wynika, że w całej Europie jest nawet 11 mln pustych domów. To dwa razy więcej niż byłoby potrzebne, żeby dać europejskim bezdomnym dach nad głową.

Najwięcej pustostanów jest w Hiszpanii (3,4 mln). We Francji i we Włoszech jest ich po ok. 2 mln, w Niemczech – 1,8 mln, a w Wielkiej Brytanii – 700 tys. Jak informuje gazeta tysiące pustych domów znajduje się też w Irlandii, Grecji i Portugalii.

Większośc pustych nieruchomości to efekt budowy zbyt wielu domów w nadmorskich kurortach, szczególnie w Hiszpanii. “Guardian” informuje, że w ciągu ostatnich 10 lat liczba pustych domów wzrosła o 10 proc. Liczby mogą oburzać, biorąc pod uwagę skalę problemu bezdomności w Europie (4,1 mln osób bez dachu nad głową). Jak mówi Freek Spinnewijn z FEANTSA, organizacji zrzeszającej instytucje pomagające bezdomnym w Europie: – Europejskie rządy powinny zrobić, co się da, żeby z rynku zniknęły puste mieszkania. Przecież w całej UE problem bezdomności stale się pogłębia.

 Sprawdź aktualne ceny polskich nieruchomości

Źródło: www.tvnwarszawa.tvn24.pl

Photo by Alex Proimos (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.