Tramwaj nr 2 pogrążył Białołękę

Tramwaj nr 2 pogrążył Białołękę

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił nową linię tramwajową, która łączy Białołękę z Młocinami. Przy okazji zmieniono trasy wielu autobusów, ponieważ zarząd chciał ułatwić dojazd do nowego połączenia tramwajowego.

Okazało się jednak, że nie wszyscy mieszkańcy Białołęki chcą jechać właśnie do stacji metro Młociny. Pasażerowie narzekają na zmiany w kursowaniu linii 516, która służyła wielu osobom mieszkającym przy ulicach Odkrytej i Nowodworskiej. ZTM wydłużyło więc dojazd wielu mieszkańcom.

Źródło: gazeta.pl

Photo by Elohhim (CC-BY)

 

Tagi:␣
adautor

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.

2 komentarze

  1. 28 stycznia, 2013 4:03

    Po entuzjastycznym przyjęciu metra przez mieszkańców Warszawy , okazało się, że pasażerów jest tak wielu, że trzeba dokupić kolejne wagony. W listopadzie 1997 r. do Warszawy przyjechało kolejne 18 wagonów produkcji rosyjskiej. 17 czerwca 1996 r. Rada Miasta Stołecznego Warszawy podjęła uchwałę o kontynuacji budowy I linii metra. 8 października 1996 r. Zarząd Miasta Stołecznego Warszawy podjął uchwałę w sprawie zatwierdzenia harmonogramu dalszej budowy I linii metra warszawskiego od Centrum do Młociny .

  2. 26 stycznia, 2013 9:17

    Utworzenie Ośrodka Kultury zgodnie z założeniami w zakupionym przez dzielnicę Forcie Sokolnickiego lub wykup budynku przy ul. Próchnika 8 na te cele. BRAK REALIZACJI utworzenia Ośrodka Kultury w Forcie Sokolnickiego. Ad. 14. Po wykupie fortu przez dzielnicę (wtedy jeszcze w koalicji PiS – PO) urząd miasta PiS przez 3 lata nie zrobił prawie nic, aby tam uruchomić Ośrodek Kultury. Zarząd Dzielnicy użycza za darmo powierzchnię terenu Fortu fundacji działającej na rzecz rozwoju dzieci w forcie od kilkunastu lat – robił to też zarząd PiS i nowemu stowarzyszeniu „Teatrum” robiącemu wszystko z własnych środków. Otrzymało ono za swoją działalność nagrodę na wniosek obecnego Prezydenta RP. Wszystko to po to, aby pomieszczenia służyły np. na darmowe koncerty dla dzieci niepełnosprawnych do czasu zakończenia prac przygotowawczych. Przez ostatni rok znalazło się aż 16,5 mln zł. w budżecie miasta na rewitalizację, która jest stopniowo przygotowywana. W związku z niechęcią spółdzielni WSM do sprzedaży budynku przy ul. Próchnika (obecnie przy ul. Słowackiego) postanowiono przeznaczyć część pomieszczeń w ZSZ Elektronik np. dawne kino Elektronik też na cele Domu Kultury.