Miejsce „nowych” mieszkań na rynku wtórnym

Miejsce „nowych” mieszkań na rynku wtórnym
Możliwość komentowania Miejsce „nowych” mieszkań na rynku wtórnym została wyłączona, 27/02/2014, przez␣, w␣Headline, miasta, mieszkaniowe, nieruchomości

Nawet 40 proc. mieszkań na rynku wtórnym w Warszawie to lokale wybudowane po 2000 r. Także w innych miastach widać, że kupujących interesują mieszkania z segmentu postdeweloperskiego. W Poznaniu nawet 31 proc. potencjalnych klientów chce nowsze mieszkanie, w Gdańsku i Krakowie – 22 i 24 proc. 

Ceny nowszych lokali różnią się od tych w starym budownictwie. W Poznaniu są wyższe o 20,1 proc., we Wrocławiu – o 10,3 proc, w Gdańsku i Warszawie z kolei – o 8,9 i 7,2 proc. Tylko w Krakowie nie ma widocznych dysproporcji cenowych.

Do oczywistych zalet mieszkań wybudowanych po 2000 r. należy ciekawsza aranżacja wnętrz, nowoczesność, zróżnicowane rozkłady mieszkań. Kupując w miarę nowe mieszkanie nie trzeba dużo inwestować w remont, zazwyczaj wystarczy odmalowanie ścian. Innym czynnikiem działającym na korzyść potencjalnego właściciela jest fakt, że mieszkania nowsze znajdują się najczęściej na strzeżonych osiedlach.

Źródło: inwestycje.pl

Photo by Wistula (CC-BY)

Omnie Anna Gadzina

Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Współpracuje z Szybko.pl od 2011 roku. Zajmuje się tematyką międzynarodowych rynków nieruchomości.